TOK UTAKMICA/ Tuzla City - Sarajevo 1:1, Željezničar - Široki Brijeg 1:3
Odigrane su dvije utakmice 29. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
07.05.2021. u 15:02

Na stadionu Tušanj u Tuzli bodove su podijelili Tuzla City i Sarajevo (1:1), dok je Široki Brijeg poslije preokreta slavio protiv Želje na Grbavici rezultatom 3:1.

Tekstualni prijenos mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

_________________________

Kraj susreta.

90. minut: GOOOOL. Stanić stavlja tačku na i. Neometano je prošao kroz odbranu Želje i onda majstorski prebacio Bendera.

82. minut: GOOOOOL. Preokret Širokog. Begić je poslije kornera ostao usamljen i glavom sa pet metara pospremio loptu u mrežu. Ovo mu je prvi gol u sezoni.

77. minut: GOOOOOL. Široki je ekspresno izjednačio. Stipe Jurić je pogodio mrežu Želje. Ikić se okliznuo, jedan igrač ukrao mu je loptu i proslijedio je za Jurića, kojem nije bilo teško da pospremi loptu u mrežu.

74. minut: GOOOOL. Brutalna kazna. Veselinović je doveo Plave u vodstvo. Pogodio je rezervista Želje glavom samo što je ušao u igru.

73. minut: Kakva odbrana Bendera.

65. minut: S. Jurić šutira sa 18 metara malo pored gola.

58. minut: Ponovo su gosti zaprijetili - bez promjene rezultata.

57. minut: Kontranapad Širokog, udarac Ikića i odbrana Bendera.

50. minut: Period dobre igre domaćih. Prvo je Bekrić probao iz slobodnjaka, lopta je pogodila jednog igrača gostiju i umalo završila iza leđa Miškića. Drugi Bekrićev slobodan udarac završio je u živom zidu, poslije toga šutirala su dvojica fudbalera, ali bezuspjepšno.

46. minut: Krenuo je drugi dio na Grbavici.

Završeno je prvo poluvrijeme.

45. minut: Juričić je probao atraktivno, ali neprecizno.

39. minut: Jurić je dobio žuti karton.

21. minut: Ikić je imao najbolju priliku za Široki. Pokušao je glavom, a lopta je otišla pored stative.

8. minut: Igrali Želje traže penal, Grbić odmahuje rukom.

7. minut: Dobar početak Želje, pokušaj Gasala brani Miškić.

1. minut: Krenuo je dvoboj na Grbavici.

19:52 sati: Blaž Slišković nakon tri meča na klupi Plavih ima remi i dva poraza. Željo je posljednju pobjedu u prvenstvu upisao 2. decembra 2019. godine na gostovanju kod Zrinjskog. Negativna serija traje 11 utakmica.

19:51 sati: Željezničar posljednjih šest premijerligaških susreta na Grbavici nije uspio savladati Širokobriježane.

17:51 sati: Kraj duela. Podjela bodova, rezultat koji u ovom momentu ne odgovara niti jednoj ekipi.

90. minut: Finiš susreta. Tri minute nadoknade.

84. minut: Hebibović je pao nakon jednog duela s Lučićem u šesnaestercu Tuzla Cityja. Gosti su tražili penal, sudija Petrović se nije oglasio. Burno je reagirala klupa Sarajeva. Definitivno još jedna sporna situacija.

76. minut: Jukić mijenja Fanima, a Sušić u igri umjesto Pejovića.

72.minut: Kovačević sada spašava Sarajevo. Prvo je odbranio udarac Doffa s vrha šesnaesterca, lopta se odbila do Nukića, a golman Sarajeva ponovo interveniše.

69. minut: Handžić mijenja Mešanovića.

67. minut: Zicer za Badjija, njegov udarac glavom ide pored gola.

65. minut: Lučić ulazi umjesto Đerića.

63. minut: Crnkić je šutirao, Kovačević opet brani.

56. minut: Mišić šutira s vrha šesnaesterca, Kovačević brani. Izmjena u timu Sarajeva, Mustedanagića je zamijenio Hebibović.

53. minut: Žuti za Đerića.

48. minut: Oremuš je zbog oštrog starta nad Doffom na sredini terena dobio direktan crveni karton.

47. minut: Badji šutira s 15 metara, brani Kovačević.

46. minut: Krenulo je drugo poluvrijeme. U svlačionici je ostao Đokanović, u igri je Hodžić, što znači da će Oremuš u nastavku igrati u veznom redu.

Kraj prvog poluvremena.

45. minut: Javna opomena za Đokanovića koji je nepropisno zaustavio neugodnog Doffa.

42. minut: GOOOOL. Tuzla City je izjednačio. Džafić pogađa sa 25 metara. Šutirao je slabijom, lijevom nogom , čini se iznenadio i Kovačevića, koji se pružio koliko je dug.

40. minut: Brkić izlazi iz igre zbog povrede, ulazi Badji. Musemić će sada promijeniti formaciju i igrati s klasičnim napadačem, što od prve minute nije bio slučaj.

35. minut: Žuti za Nukića. On je zauastavio potencijalnu kontru Sarajeva.

32. minut: Tuzlaci imaju loptu više u nogama, ali i dalje ne mogu da kreiraju ozbiljniju priliku.

29. minut: Karjašević šutira, Kovačević brani. Na drugoj strani šansa za Sarajevo, ponovo je Mustedanagić pokušao, ali ovoga puta lopta ide pored gola.

22. minut: GOOOOOL. Sarajevo vodi. Mustedanagić je strijelac. Fanimo je upisao asistenciju. Sjajno se 22-godišnji veznjak ubacio između dva stopera Tuzlaka, dobio odličnu loptu Fanima i pogodio. Ovo mu je drugi gol u sezoni.

14. minut: Žuti karton za Mustedanagića zbog prekršaja nad Doffom.

10. minut: Dobar prodor Fanima, ali Velkoski kasni na centaršut.

1. minut: Počela je utakmica u gradu soli.

15:53 Na klupi domaćih su:  Brajlović, Duraković, Ramić, Džaferović, Badji, Lučić, Ubiparip, Maksimović, Mešinović Kod gostiju šansu čekaju: Kanurić, D. Hodžić, Hebibović, F. Hodžić, Jukić, Dervišagić, Milanović, Handžić, Sušić

Utakmicu sudi Dragan Petrović, sa pomoćnicima Stefanom Tešanovićem i Goranom Dujakom.