TOK UTAKMICA: Tuzla City - Sarajevo 0:0, Velež - Široki Brijeg 2:1, Radnik - Zrinjski 0:2
Utakmicom Tuzla City - Sarajevo (0:0) nastavilo se 14. kolo PLBiH. Velež je s 2:1 savladao Široki Brijeg, dok je Zrinjski s 2:0 trijumfovao 2:0 u gostima kod Radnika. Direktne tekstualne prijenose ovih duela mogli ste pratiti na našem portalu.
08.11.2020. u 11:56

U prvom duelu ove sezone Tuzla City je, tada predvođen Zlatanom Nalićem, poražen na Koševu s 1:0, iako su se Tuzlaci u ovom susretu pošteno ispromašivali.

Vinko Marinović i Nermin Bašić, koji je nedavno na klupi naslijedio upravo Nalića, odredili su početne sastave za današnji duel, u koji aktuelni prvak ulazi poslije remija u gradskom derbiju (1:1) i kao jedini neporaženi tim u ligi.

Startnih 11 koje je odrabrao Marinović iznenadit će i navijača Bordo tima, jer je od prve minute odlučio na teren poslati mladog Hamzu Bešića.

TUZLA CITY: Fejzić, Barišić, Crnkić, Karjašević, Rugašević, Badji, Nikolić, Nukić Ajdin, Rustemović, Morris, Maksimović.
Rezerve: Brajlović, Hodžić, Duraković, Ramić, Džafić, Džaferović, Doffo, Ubiparip, Mešinović.

SARAJEVO: Dizdarević, Pidro, Bešić, Oremuš, Rahmanović, Pejović, Jukić, Đokanović, Dupovac, Tatar, Fanimo.
Rezerve: Osmanović, Hebibović, Mustedanagić, Ramić, Islamović, Hodžić, Salčin, Sušić, Adukor.

______________________________________________________________________________________________________

KRAJ utakmice! Zrinjski je slavio s 2:0 protiv Radnika.

90. + 3: GOOOOOOOOOOL!!! Trebotić je riješio pitanje pobjednika!

86. minut: Korner je za Radnik, no iz njega se nije izrodilo ništa dobro po domaće.

81. minut: GOOOOOOOOOOL!!! Jakovljević je pogodio za prednost Zrinjskog.

VEZANI TEKST - Bez signala iz Bijeljine drugom poluvremenu meča Radnik - Zrinjski

74. minut: Dvije minute na terenu mladom reprezentativcu BiH bilo je dovoljno da zaradi žuti karton

72. minut: Bradonjić je zamijenio Đurića.

68. minut: Odlična intervencija Kozića, skinuo je dobar šut Bilbije. Bio je ovo prvi udarac u okvir gola u dosadašnjem dijelu utakmice.

68. minut: Prvi korner za Zrinjski na utakmici.

55. minut: Slaba je vidljivost na Gradskom stadionu zbog sve gušće magle.

46. minut: Počelo je drugog poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena u Bijeljini, golova nije bilo!

40. minut: Pet minuta prije kraja prvog dijela, Filipović iz slobodnjaka pogađa živit zid.

33. minut: Prva opasna situacija pred golom Radnika, Govedarica je šutirao pored gola.

26. minut: Velika šansa za Radnik, no Vušurović je promašio ono što je bilo teže promašiti nego pogoditi.

18. minut: Petrović je bio primoran napraviti prvu izmjenu. Nikić je zamijenio Poparu.

11. minut: Radnik će izvesti prvi korner na večerašnjoj utakmici.

5. minut: Igra se uglavnom na sredini terena...

1. minut: Počeo je susret na Gradskom stadionu u Bijeljini. Prvi s centra krenuli su domaći fudbaleri.

KRAJ meča na stadionu "Rođeni". Velež je do šeste ovosezonske pobjede stigao nakon što je s 2:1 porazio Široki Brijeg.

90. +3: Dobar šut Vehabovića, ali nedovoljno precizan za treći pogodak Veleža večeras.

90. minut: Četiri minute sudijske nadoknade.

89. minut: Denis Zvonić mijenja Fejsala Mulića. Kapiten Veleža zauzeo je poziciju centralnog napadača, iako inače igra na stoperskoj poziciji.

87. minut: Sami finiš je utakmice, Knežević mijenja Cipetića u sastavu gostiju.

80. minut: Dobar pokušaj Radovca odlazi malo iznad Prečke.

78. minut: GOOOOOOOOOOL!!! Stipe Jurić smanjuje na 2:1.

74. minut: Ovčina je šutirao žestoko, ali neprecizno.

68. minut: Radovac je dobio žuti karton, zbog kojeg će propustiti naredni meč Veleža.

65. minut: Dvostruka izmjena Dudića. Ovčina i Vehabović ulaze u igru umjesto Anđušića i Cvijanovića.

16:16 - Poznati su sastavi za utakmicu u Bijeljini u kojoj se od 17 sati sastaju Radnik i Zrinjski.

RADNIK: Kozić, Vušurović, Novaković, Mekić, Vasić, Popara, Šarić, Karić, Durić, Koraksić i Šubert.

ZRINJSKI: Brkić, Ćorluka, Zlomislić, Kunić, Bekić, Govedarica, Jakovljević, Enin, Filipović, Tičinović i Bilbija.

56. minut: Dvostruka izmjena Tonija Karačića, Vukoja i Jurilj ušli su umjesto Angelova i Pervana.

54. minut: GOOOOOOOOOOL!!! Rođeni vode 2:0, Radovac je strijelac.

50. minut: GOOOOOOOOOOL!!! Ćivić je pogodio za prednost Veleža!

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme u Mostar

Kraj prvog dijela na stadionu "Rođeni", bez golova u prvih 45 minuta duela Velež - Široki Brijeg.

45. minut: Igra će se minuta sudijske nadoknade u prvom poluvremenu.

43. minut: Jović je solirao. Njegov šut odlazi pored desne stative Bobićevog gola.

41. minut: Žuti karton za Pervana.

38. minut: Nakon prvog kornera Široki Brijeg je uputio i prvi udarac ka golu Mostaraca. Šutirao je Jurić, ali neprecizno.

37. minut: Prvi korner za goste na današnjoj utakmici. Velež ih je izveo pet.

37. minut: Mulić iz slobodnjaka pogađa živi zid.

32. minut: Novi šut iskusnog srbijanskog napadača. Iz teške pozicije izborio je korner za svoj tim.

31. minut: Mulić je pokušao sa ruba kaznenog prostora. Lopta je otišla preko gola.

28. minut: Ćivić sa ivice šesnaesterca šutira žestoko, ali neprecizno.

27. minut: Pršeš je izveo korner, ali je Obšivač dobro skočio.

26. minut: Zlomislić brani šut Zeljkovića.

19. minut: Korner za Velež izborio je Brandao.

13. minut: Stativa spašava goste. Brandao je prvo pogodio okvir gola Širokobriježana, a zatim je imao još jednu dobru priliku.

11. minut: Susret na stadionu "Rođeni" sa tribine prate i selektor Zmajeva Dušan Bajević i član njegovog stručnog štaba Adnan Čustović.

8. minut: Prvi šut Veleža danas. Udarac Mulića zaustavio je Zlomislić.

1. minut: Počeo je susret u Mostaru između Veleža i Širokog Brijega.

KRAJ utakmice na Tušnju. Tuzla City - Sarajevo 0:0

90. +4: Džafić promašuje cijeli fudbal. Dobra prilika za Tuzla City.

90. minut: Igrat će se četiri minute sudijske nadoknade.

85. minut: Šut Hodžića Dizdarević izbacuje u korner.

83. minut: Odlična šansa za Bordo tim, ali se Rahmanović spetljao.

81. minut: Gužva pred golom Sarajeva, na kraju samo sedmi, a zatim i osmi korner za aktuelne prvake BiH.

79. minut: Velika prilika za Tuzla City... Odbrana gostiju blokira šut Karjaševića, a u nastavku Crnkić ne uspjeva doći do lopte.

76. minut: Fanimo hvata volej lijevom nogom, šut je odbrana Tuzkala skrenuo u korner.

67. minut: Treća izmjena u sastavu Tuzla Cityja, Vojo Ubiparip mijenja Badaru Badjija.

64. minut: Mustedanagić je zamijenio Jukića.

63. minut: Manjak fair-playa na obje strane. Prvo domaći, a zatim i gostujući fudbaleri nisu željeli izbaciti loptu jer je jedan od igrača ležao na travnjaku.

61. minut: Bešiću žuti karton zbog starta nad Badjijem. Bila je to opasna kontra Tuzlaka.

58. minut: Rahmanović pravi faul u napadu, lopta je za domaći sastav.

56. minut: Jukić slabo šutira pored gola...

55. minut: Korner za goste nakon što je Rahmanović pokušao uposliti Jukića.

14:08 - Poznati su sastavi za meč Velež - Široki Brijeg koji počinje od 15 sati.

VELEŽ: Bobić, Zeljković, Pršeš, Ćosić, Cvijanović, Brandao, Anđušić, Ferreyra, Ćivić, Radovac, Mulić.

ŠIROKI BRIJEG: Zlomislić, Cipetić, Obšivač, Ćorić, Mašić, Angelov, Jović, Marić, Stanić, Jurić, Pervan.

47. minut: Početak drugog poluvremena jasno sugeriše da će Sarajevo biti mnogo ofanzivnije u odnosu na prvi dio.

46. minut: Dobra prilika za Sarajevo, lopta je poslije duela Rugaševića i Rahmanovića ipak otišla pored gola. Odlično je prethodno centrirao Pejović.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme. Nermin Bašić na teren je poslao Hodžića i Džafića, a u svlačionici su ostali Nikolić i Maksimović.

VEZANI TEKST - Iz Sarajeva objasnili izostanak nekoliko standarnih prvotimaca

Kraj prvih 45 minuta  na stadionu Tušanj. Slaba partija oba tima.

43. minut: Sivac opravdano pokazuje drugi žuti karton Barišiću, Tuzla City ostao s deset igrača na terenu.

43. minut: Linijski arbitar signalizirao je ofsajd Fanima, no na snimku se jasno moglo vidjeti da je pomoćnik Ermina Sivca Marko Zelenika pogriješio u ovoj situaciji.

42. minut: Najbolja prilika za Tuzlake. Nikolić je centrirao iz kornera, Morris je ostao sam na pet metara i šutirao, ali visoko preko gola.

40. minut: Dobra kontra Tuzla Cityja, ali Oremuš interveniše ispred Nukića.

34. minut: Fejzić brani još jedan udarac Sarajeva.

30. minut: Korner za Tuzla City, prvi je ovo ubačaj za domaći sastav.

25. minut: Blagi pritisak gostiju, novi korner za Sarajevo.

24. minut: Tatar je ponovo zaprijetio Fejziću, a potom ubrzo postao i prvi igrač Sarajeva sa javnom opomenom zbog prekršaja nad Maksimovićem.

21. minut: Najbolju priliku u dosadašnjem dijelu meča imao je Benjamin Tatar, no Fejzić je odličnom intervencijom loptu izbacio u korner.

19. minut: Prvi šut karton na utakmici dobio je Barišić poslije starta nad Rahmanovićem.

15. minut: Ništa od prve ozbiljnije prilike za goste, centaršut Nikolića bio je prejak.

13. minut: Igra između dva šesnaesterca... Dupovac je neoprezno startao na Crnkića. Slobodnjak je za domaće iskosa da lijeve strane.

9. minut: Medicinski tim Sarajeva ukazuje pomoć Fanimu nakon što ga je Barišić nenamjerno loptom napucao u glavu.

5. minut: Bez većih uzbuđenja u prvih pet minuta trećeg susreta 14. kola Premijer lige BiH.

1. minut: Ermin Sivac je označio početak utakmice na Tušnju. Prvi s centra krenuli su domaći fudbaleri.