TOK UTAKMICA/ Sloboda - Željo 1:1, Zrinjski - Posušje 3:1
Leotar i Velež duelom na Policama u Trebinju otvorili su 18. kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine.
27.11.2021. u 12:40

Velež je nakon preokreta slavio rezultatom 3:1.

Sloboda i Željezničar remizirali su na Tušnju rezultatom 1:1, dok je Zrinjski u Mostaru nadigrao Posušje 3:1.

Tekstualni prijenos mečeva mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

__________________

Završeni su mečevi u Tuzli, gdje su Sloboda i Željo remizirali rezultatom 1:1, kao i Mostaru, gdje je Zrinjski nadigrao Posušje 3:1.

90. minut: Sudijska nadoknada u Tuzli i Mostaru.

80. minut: GOOOOL. Bilbija je precizan sa bijele tačke. Njegov 16. gol ove sezone. Zrinjski vodi 3:1 i pred novom je pobjedom.

77. minut: Penal za Zrinjski. Horić je oborio Juranovića.

76. minut: Velika šansa za Slobodu. Centaršut Beganovića, Balić sam na drugoj stativi, ali glavom šutira iznad gola.

75. minut: Hrelja je požutio kod Želje. Poigravao se, izgubio loptu pa mu nije preostalo ništa drugo nego da sruši Veselinovića.

72. minut: Mujezinović napušta igru kod Želje, na terenu je Gasal.

Na utakmici u Mostaru veličaju osuđenog ratnog zločinca Slobodana Praljka. Na tribini gdje se nalaze navijači Zrinjskog Ultrasi istaknut je transparent s njegovim likom.

SCREENSHOT/ARENA SPORT

50. minut: GOOOOOOL. Posušje smanjuje na 2:1. Lauš je zatresao mrežu Mostaraca.

49. minut: GOOOL. Zrinjski vodi 2:0. Juranović je strijelac.

Kraj prvog dijela i u Tuzli. Rezultat je 1:1.

Poluvrijeme u Mostaru. Zrinjski vodi 1:0 golom Bilbije.

42. minut: GOOOOL. Ramić trese mrežu Želje. Odlično je centrirao Husejinović iz skraćenog kornera. Golu je prethodio prekršaj Kosorića nad Beganovićem, koji je signalizirao pomoćni sudija ostavivši tako začuđenog defanzivca Plavih.

35. minut: Vrhovac je dobio žuti karton, propustit će idući meč.

32. minut: GOOOOOL. Vrhovac glavom trese mrežu Slobode. Centaršut Mujezinovića, Vrhovac se izborio za prostor pored Karišika i pogodio.

30. minut: Velika prilika za Želju. Mujezinović je šutirao iz slobodnjaka, Bukvić fenomenalnom paradom odbranio njegov udarac.

25. minut: GOOOOOL. Zrinjski vodi. Bilbija je pogodio 15. put u sezoni.

24. minut: Husejinović iz slobodnog udarca pogađa živi zid, lopta odlazi u korner.

24. minut: Beća neopreznim startom faulira Beganovića na ivici šesnaesterca.

19. minut: Husejinović šutira glavom pored gola, dobra prilika za Slobodu.

3. minut: Jusić glavom direktno u Bendera.

1. minut: Počele su utakmice na Tušnju i Pod Bijelim brijegom.

_______________

Kraj u Trebinju. Pobjeda Veleža rezultatom 1:3.

89. minut: GOOOOL. Velež završava priču u Trebinju. Pršeš je strijelac. Brandao je šutirao, golman Perišić odbranio, a na odbijenu loptu natrčao je Pršeš i zabio svoj prvi gol u sezoni.

69. minut: GOOOOOOL. Zajmović trese mrežu Leotara. Preokret Veleža. Pritisak se isplatio.

68. minut: Velika prilika za goste. Stativa spašava Leotar.

59. minut: Iz Veleža sada traže penal, sudija Šehović se ne oglašava.

46. minut: Krenulo je drugo poluvrijeme. Pršeš i Ćosić su ušli kod Veleža, izašli su Hasanović i Džanković.

Završen je prvi dio na Policama.

45. minut: Dvije minute nadoknade u prvom dijelu.

40. minut: Dobar pokušaj Todorovića, brani Bogdanović.

27. minut: Prijeti Velež. Zajmović je probao petom, njegov udarac je  blokiran, a u nastavku golman Leotara odlično brani udarac Pece.

20. minut: GOOOOOOL. Ekspresno izjednačenje Veleža. Nakon jednog centaršuta Perišić postiže autogol.

18. minut: GOOOOL. Maksimović je precizan. Poslao je loptu u jednu, Bogdanovića u drugu stranu. Leotar vodi.

17. minut: Penal za Velež nakon kornera i duela Zajmovića s jednim fudbalerom Leotara. Zajmović se ne slaže s ovakvom odlukom arbitra, a zbog prigovora je zaradio i žuti karton.

1. minut: Počeo je duel u Trebinju, gdje pada jaka kiša, teren je natopljen pa sasvim sigurno nećemo gledati dopadljiv fudbal.

12:41 Od 15 sati u Tuzli igraju Sloboda i Željezničar, a u Mostaru Zrinjski dočekuje Posušje.