Prvo kolo
TOK UTAKMICA/ Sloboda - Rudar 1:0, Široki - Zrinjski 0:0
Sloboda je nadigrala Rudar Prijedor rezultatom 1:0, a Široki i Zrinjski su podijelili bodove odigravši meč rezultatom 0:0.
18.07.2021. u 18:15

Tuzlaci su na Tušnju slavili 1:0, a gol odluke postigao je Mirsad Ramić u 80. minuti. Široki i Zrinjski ostali su dužni navijačima i odigrali prvu ovosezonsku utakmicu u kojoj nije bilio pogodaka.

Tekstualni prijenos utakmica mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

___________________________

Kraj na Pecari. Bez pobjednika u 66. hercegovačkom derbiju,

90. minut: Savić je imao zicer, a Medić sjajnom paradom spašava Široki.

70. minut: Povrijedio se i Bekić u Zrinjskom. S bolnom grimasom na nosilima je napustio teren. Mijenja ga Malekinušić.

66. minut: Čuljak mijenja Brekala u ekipi Širokog.

58. minut: Nedugo nakon pogođene prečke Šabič napušta travnjak, mijenja ga Lukić.

54. minut: Šabić je pobjegao odbrani Zrinjskog nakon dodavanja Medića, šutira, ali njegov udarac zaustavlja prečka. Najbolja prilika na utakmici.

46. minut: Počeo je drugi dio. Umjesto Bašića u ekipi Zrinjskog ušao je Zlomislić.

Nakon prvog poluvremena miruju mreže. Nije bilo ni većih prilika.

45. minut: Četiri minute nadoknade prvog dijela.

42. minut: Iz Zrinjskog ne žele ništa riskirati. Jakovljević je izaao iz igre, na travnjaku je Mandić.

40. minut: Pridigao se borbeni defanzivac Zrinjskog.

39. minut: Drama sada na Pecari. Jakovljević je ostao nepomično ležati nakon sudara s golmanom Kukićem. Panično su pritrčali njegovi saigrači, sudija Mujić koji mu je vadio jezik. Brzo je ušla i ljekarska ekipa.

38. minut: Žuti karton za Bekića.

16. minut: Bekić šutira, blokira odbrana Širokog.

15. minut: Čarke na terenu nakon prekršaja Begića nad Bilbijom. Mujić je sve smirio žutim kartonima Begiću u Tičinoviću.

10. minut: Zrinjski je izašao visoko, presingom onemogućava domaći tim da razvije napad.

1. minut: Počeo je meč na gotovo ispunjenoj Pecari.

______________________

Kraj na Tušnju.

90. minut: Četiri minute nadoknade.

80. minut: GOOOOOL. Sloboda vodi. Džoker s klupe Mirsad Ramić slomio je otpor gostiju. Nesebično mu je asistirao još jedan rezervista Abid Mujagić.

78. minut: Prijedorčani opasno prijete preko Mandića, Bukvić brani.

75. minut: Igrači Slobode tražili su penal. Osmić je ubacio, lopta je u ruku pogodila Santosa, ali sudija se nije oglasio.

68. minut: Najbolja prilika Slobode u drugom poluvremenu. Kombinovali su Husejinović i Maksimović, lopta stiže do Osmića, koji šalje loptu pored gola.

66. minut: Mandić je gađao, Bukvić brani. U Tuzli pada jaka kiša.

46. minut: Dvostruka izmjena kod Slobode. U igri su Husejinović i Ramić, a teren su napustili Jusić i Alić.

19:57 U 21 sat počinje hercegovački derbi između Širokog i Zrinjskog na Pecari. Široki: Miškić, Medić, Obšivač, Jurlj, Šabić, Stanić, Brekalo, Vukoja, Begić, Jurić, Ikić; Zrinjski: Kukić, Barišić, Bašić, Čorluka, Bekić, Savić, Jakovljević, Juranović, Kamenar, Tičinović, Bilbija

45. minut: Okončano je prvo poluvrijeme. Miruju mreže na Tušnju.

36. minut: Ljep potez Dž. Beganovića i šut slabijom, lijevom, nogom brani Topolović.

30. minut: Alić šutira, Topolović uz dosta muke zaustavlja loptu na liniji. Igrači Slobode smatrali su da je lopta prešla crtu, ali sudija se nije oglasio...

29. minut: Dojčinović je dobio žuti karton zbog prekršaja nad Maksimovićem.

28. minut: Maksimović je probio po lijevoj strani i ubacio, Predragović šutirao iz prve, a lopta ide iznad gola.

12.  minut: Dž. Beganović je uhvatio volej nakon što je golman Rudara izboksao loptu, ali bio je neprecizan. Sloboda dosta bolja na startu meča.

7. minut: Prvo uzbuđenje na Tušnju. Maksimović je dodao za Alića, čiji udarac iz šesnaesterca blokira odbrana Rudara.

1. minut: Počela je utakmica u Tuzli.

18:49 U startnoj ekipi Prijedorčana nalazi se šest igrača mlađih od 21 godine.

18:48 Trener Slobode Mladen Žižović napravio je dva iznenađenja u sastavu, prije svega što je na klupi ostavio Husejinovića i Balića. Šansu s klupe čeka i Veselinović koji se nedavno priključio timu i vjerovatno je nedovoljno spreman.