TOK UTAKMICA: Sloboda - Leotar 1:0, Igman - Zrinjski 0:3, Borac - Tuzla City 3:0
Odigrane su tri utakmice 22. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u fudbalu.
11.03.2023. u 14:45

Sloboda je prvi put ove sezone zaigrala na svom Tušnju, koji je dobio hibridni travnjak, i savladala je Leotar.

U istom terminu Igman je u Konjicu izgubio od lidara Zrinjskog.

Subotnji program završen je utakmicom Borac - Tuzla City, u kojem su domaći slavili sa 3:0.

Nakon što se kompletira ovo kolo bit će poznati parovi trećeg dijela sezone, pa praktično današnjim utakmicama počinje rasplet.

Tekstualni prijenos utakmica 22. kola mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

_____________________

90. minut: Kraj u Banjoj Luci, Borac je slavio sa 3:0.

84. minut: Fejzić brani udarac Tatara.

73. minut: GOOOOOOOLLLLLL! Mrkaić nakon kornera pogađa za 3:0.

72. minut: Sjajan pokušaj Mrkaića, brani Fejzić.

64. minut: Nakon zatišja, uslijedio je pokušaj Kuzmanovića, ali lopta ide pored gola Borca.

49. minut: Mogao je sada Piščević riješiti sve dileme oko pobjednika, ali je šutirao pored gola.

47. minut: Subašić sada prijeti Ćetkoviću, ali šutira preko gola.

45. minut: Završen je prvo poluvrijeme u Banjoj Luci.

35. minut: GOOOOOOLLLLLL! Borac vodi 2:0, strijelac je Vojnović.

22. minut: GOOOOOOLLLLLL! Ninković dovodi domaće u vodstvo.

21. minut: Opasno je pred golom Tuzlaka, ali je odbrana gostiju otklonila opanost nakon ubacivanja Kulašina.

17. minut: Na Gradskom stadionu u Banjoj Luci navijači Borca skandiraju "Uprava napolje".

4. minut: Prijeti Borac preko Mrkaića, ali lopta ide pored gola.

1. minut: Počeo je meč Borac - Tuzla City.

17:57 sati: Poznati su sastavi za utakmicu u Banjoj Luci. Za goste iz Tuzle od prve minute će igrati: Fejzić, Radić, Gavrić, Kuzmanović, Ćorić, Karjašević, Đ. Pantelić, Subašić, Karić, Čeliković i D. Pantelić.

S druge Borac će nastupiti u sasatavu: Ćetković, Ninković, Mrkaić, Pišek, Vojnović, Subić, Lagundžić, Lazić, Kulašin, Tatar i Piščević.

16.55 sati: Ostanite uz Faktor, od 18.30 sati pratit ćemo utakmicu Borac - Tuzla City.

90. minut: Kraj i na Tušnju, Sloboda je pobijedila Leotar sa 2:1.

90. minut: Završen je meč u Konjicu, Zrinjski je slavio sa 3:0.

85. minut: GOOOOOOLLLLLL! Leotar je smanjio, pogodio je Aćimović.

82. minut: GOOOOOOLLLLLL! Kiš završavao posao, Zrinjski vodio 3:0.

73. minut: GOOOOOOLLLLLL! Bilbija pogađa za 0:2. Ovo je bio 15. gol najboljeg strijelac PLBiH u ovoj sezoni.

70. minut: Bilbija je u stopostotnoj prilici, ali brani Ćeman.

58. minut: Velika prilika za Igman. Hrelja je šutirao glavom, ali je njegov udarac izblokiran.

52. minut: GOOOOOOLLLLLLL! SLoboda je udvostručila prednost, opet je pogodio Vranješ i to nakon sjajnog progravanja Husejinovića.

51. minut: Sloboda nešto aktivnija na otvaranju drugog dijela, ali bez većih uzbuđenja pred golom Leotara.

46. minut: Nastavljene su utakmice na Tušnju i u Konjicu.

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme u Konjicu, gdje Zrinjski zasluženo vodi sa 1:0.

40. minut: Još jedna sjajna prilika za Zrinjski, ali Ćeman brani udarac Ilinkovića.

38. minut: Prva prilika za Igman. Pokušao je Bodul, ali brani Marić.

33. minut: Još jedna prilika za Zrinjski. Bilbija je uposlio Ilinkovića koji šutira visoko preko gola.

26. minut: GOOOOOLLLLLL! Zrinjski vodi u Konjicu. Autogol je postigao Mirko Oremuš. No, i da nije zatresao mrežu svoga tima na lopti je bio Nemanja Bilbija, koji bi pospremio loptu u mrežu.

16. minut: Ponovo je pokušao Ivančić, ali sada brani golman Igmana.

10. minut: Prijeti Zrinjski u Konjicu, ali su Ivančić i Bilbija bili neprecizni.

6. minut: GOOOOOLLLLLL! Sloboda vodi na Tušnju. Vranješ je pogodio sa bijele tačke, a isti igrač je i izborio najstrožiju kaznu.

1. minut: Počele su utakmice u Konjicu i Tuzli.

14:55 sati: Kako god završi današnji meč u Konjicu, ekipa Zrinjskog će ostati na liderskoj poziciji.

14:45 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor, dobro došli na tekstualni prijenos utakmica 22. kola PLBiH.