TOK UTAKMICA/ Sarajevo - Tuzla City 1:2, Velež - Posušje 2:0
Tuzla City je prvi put u historiji slavio na Koševu, a Velež je trijumfovao protiv Posušja. Kompletirano je prvo kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine.
19.07.2021. u 17:20

Tuzlaci su protiv Sarajeva slavili 2:1. Pogađali su Krpić i Džafić, a za Sarajevo je strijelac bio Kurdić. Velež je protiv Posušja slavio sa 2:0. Golove su postigli Georgijević i Brandao.

Teksutalni prijenos današnjih mečeva mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

_________________________

Kraj utakmice. Pobjeda Veleža rezultatom 2:0.

88. minut: Dobra prilika za Ćosića, koji ne pogađa mrežu.

86. minut: GOOOOOL. Brandao se iskupio za promašeni penal. Brazilac je pogodio mrežu Posušja lijevom nogom. Pogodio je suprotni ugao.

85. minut: Pokušava Zeljković nakon prekida, još jedna odlična odbrana Baćaka.

81. minut: Baćak brani udarac Brandaa s bijele tačke.

80. minut: Penal za Velež. Hasanović je pao u šesnaestrcu poslije duela s Barišićem. Šehović je pokazao na bijelu tačku.

50. minut: GOOOOOL. Velež vodi. Georgijević je strijelac.  Asistenciju bilježi Brandao, koji je odlično proigrao napadača Rođenih.

45. minut: Kraj prvog dijela. Miruju mreže u duelu Veleža i Posušja.

43. minut: Bakljada navijača Veleža, zbog čega je trenutno igra zaustavljena.

35. minut: Korner za Velež. Domaći su tražili penal, ali ništa od toga.

1. minut Počeo je susret.

- Igrači Veleža i Posušja izlaze na teren.

_____________________

Kraj na Koševu. Gosti idu kući pjevajući. Slavili su rezultatom 2:1.

90. minut: Četiri minute nadoknade.

89. minut: Veliki protesti igrača Sarajeva. Fanimo je pao u šesnaestercu, domaći su tražili penal, sudija Sivac se nije oglasio.

87. minut: Drugi žuti, odnosno crveni karton za Džafića, strijelca drugog gola za City. "Požutio" je i Musemić zbog prigovora.

80. minut: GOOOOL. Tuzla City opet vodi. Džafić je pogodio. Slabo je interevenisao golman Kanurić. Poslije centaršuta Nukića napustio je gol-liniju i otišao u prazno, a usamljeni Džafić glavom pospremio loptu u mrežu.

77. minut: Mišić je oklijevao i upropastio dobru priliku.

65. minut: Oremuš interveniše s gol-linije nakon pokušaja Šukilovića glavom. Žuti karton zaradio je Pidro zbog starta nad Mišićem.

60. minut: Velkoski mijenja Šabanovića, a Varešanović je ušao umjesto Dervišagića.

55. minut: Džafić je dobio žuti karton. U gostujućoj ekipi povrijedio se Karjašević, umjesto njega je ušao Efendić.

46. minut: Krenulo je drugo poluvrijeme.

Završeno je prvo poluvrijeme. Bolje su počeli gosti i u 3. minuti preko Krpića stigli do prednosti, a u 35. minuti Kurdić pogađa za 1:1.

45. minut: Još 60 sekundi nadoknade.

40. minut: Umalo da Sarajevo preokrene. Dervišagić je pobjegao odbrani Tuzla Cityja nakon odličnog dodavanja Sušića, ali nedostajao je precizniji udarac.

35. minut: GOOOOL. Sarajevo je izjednačilo. Kurdić je glavom pospremio loptu iza leđa Fejzića. Odlično je centrirao Šabanović. Prvi je ovo gol Sarajeva u novoj sezoni, nakon dvomeča protiv moldavskog Milsamija u kojem Bordo tim nije postigao pogodak.

22. minut: Opasno je bilo pred golom Tuzla Cityja, blokiran udarac Sušića.

20. minut: Igra se na sredini terena, bez previše uzbuđenja.

3. minut: GOOOOL. Tuzla City vodi. Mešinović je ubacio, a  Krpić u prvom nastupu za Tuzlake postigao prvjenac. Slabo je reagovala odbrana Sarajeva u ovoj situaciji. Ni intervencija golmana Kanurića nije bila baš najbolja.

1. minut: Počela je utakmica na Koševu.

17:59 Igrači izlaze na teren.

17:55 U ekipi Sarajeva svoju šansu čekaju Dizdarević, Bešić, Velkoski, Ramić, Varešanović, Cmiljanić, Salčin, Trako, Imamović

17:54 Na klupi gostiju su Brajlović, Trišić, Duraković, Đerić, Efendić, Ubiparip, Mehanović