TOK UTAKMICA: Sarajevo - Posušje 1:0, Široki Brijeg - Rudar 2:1
Utakmicama Sarajevo - Posušje i Široki Brijeg - Rudar kompletirano je 13. kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine u fudbalu.
17.10.2021. u 16:45

Bordo tim je opravdao ulogu favorita protiv gostiju iz Hercegovine, a ni Široki Brijeg nije imao problema protiv Prijedorčana.

Oba meča igrala su se od 17 sati, a slavili su domaći.

__________________________

90. minut: Završene su utakmice na Pecari i Koševu, gdje su domaći slavili minimalne pobjede.

89. minut: Cmiljanić pogađa stativu.

88. minut: Još jedan crveni karton za goster iz Posušja. Isključen je Josip Barišić.

85. minut: Landeka je dobio crvi karton nakon prigovora. Posušje ostaje sa deset igrača.

77. minut: Cmiljanić je bio sebičan i šutira pored gola.

66. minut: Zaprijetilo je Posušje preko rezerviste Lauša, ali Dizdarević se nije dao iznenaditi.

47. minut: Odmah je zaprijetilo Sarajevo, ali Baćak brani udarac Ahmetovića.

17:46 sati: Završena su poluvremena na Pecari i Koševu.

38. minut: Opet prijeti Posušje, ali je Barišić neprecizan.

34. minut: GOOOOOOLLLLLL! Široki je ponovo poveo, pogodio je Llanos.

32. minut: Bodul šutira preko gola.

29. minut: Velika šansa za Široki Brijeg. Medić je šutirao, ali golman gostiju brani.

29. minut: Prijeti i Posušje. Šutirao je Blagojević, ali Dizdarević brani i spašava gol Sarajeva.

24. minut: GOOOOLLLLLLL! Rudar je na Pecari izjednačio. Mandić je pogodio iz slobodnjaka sa oko 30 metara.

22. minut: Ponovo Baćak spašava goste na Koševu. Ahmetović je topovski šutirao, ali nema promjene rezultata.

20. minut: Posušje je zaprijetilo preko Serdarušića i Barišića, ali nije bilo koncentracije u završnici.

11. minut: Opet velika prilika za Sarajevo, ali je Kobiljar ponovo promašio u situaciji jedan na jedan.

8. minut: GOOOOOLLLLLLL! Vodi i Široki Brijeg, Lukić je pogodio za tim sa Pecare.

8. minut: GOOOOOLLLLLLL! Sarajevo vodi golom Kapića. Kobiljar je sjajno izbacio Kapića, koji je izašao sam pred golmana Posušja i rutinski je pogodio za veliko slavlje domaćih navijača.

2. minut: Kapić je sjajno proigrao Kobiljara, koji izlazi jedan na jedan sa golmanom Posušja, ali odbrana gostujućeg tima otklanja opasnost.

1. minut: Počele su utakmice na Pecari i Koševu.

16:58 sati: Fanimo je trebao biti starter, ali je osjetio bol u leđima i umjesto njega u startnu postavu uskočio je Bodul.

16:45 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmica 13. kola PLBiH.