TOK UTAKMICA/ Rudar - Tuzla City 0:1, Široki - Sarajevo 2:1, Radnik - Borac 1:1
Danas će biti kompletirano 18. kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine.
28.11.2021. u 12:49

Program su otvarili Rudar i Tuzla City utakmicom u Prijedoru, a slavili su gosti golom Krpića u 93. minuti (0:1).

Široki je preokretom stigao do pobjede nad Sarajevom rezultatom 2:1, dok su Radnik i Borac remizirali 1:1.

Tekstualni prijenos utakmica mogli sta pratiti na portalu Faktor.ba.

____________________

Kraj.

90. minut: Pet minuta nadoknade na oba meča.

90. minut: Kontranapad Radnika, Pantelić pogađa stativu.
86. minut: GOOOOL. Borac je izjednačio. Lukić je iskoristio slabu reakciju odbrane Radnika i pogodio za 1:1

86. minut: GOOOOOL. Vukoja pogađa s kreća. Dizdarević je otišao u jednu stranu, lopta u drugu. Preokret Širokobriježana.

84. minut: Penal za Široki. Kurdić je oborio Lukića.

78. minut: Dobra prilika za Brekala, ali ostaje 1:1. U Bijeljini i dalje 1:0 za Radnik.

57. minut: Naguravanje igrača na sredini terena. U gužvi je Bodul udario jednog igrača Širokog, zbog čega je dobio direktan crveni karton.

56. minut: GOOOL. Radnik vodi protiv Borca. Pantelić je strijelac.

51. minut: GOOOOL. Domaći su izjednačili. Mujan je zakucao loptu iza leđa Dizdarevića poslije rezantnog centaršuta Brekala.

46. minut: Nastavljen je duel u Širokom Brijegu. Brekalo mijenja Medića.

Završen prvi dio na Pecari. Sarajeva je pokazalo više i zasluženo vodi.

36. minut: GOOOOL. Sarajevo vodi. Bagarić je strijelac. Pidro je probio po lijevoj strani, šutirao, lopta se odbila do Bagarića koji je nakako uspio pospremiti loptu u mrežu svog bivšeg kluba.

30. minut: Bez golova u Širokom i Bijeljini.

10. minut: Bodul neprecizan, prethodno je Miškić odbranio pokušaj Đokanovića.

5. minut: Opasan napad Sarajeva, Pidro je loše ubacio.

1. minut: Počeo je susret na Pecari.

_________________

93. minut. GOOOOOL. Krpić pogađa za vodstvo Tuzlaka i donosi Musemićevom timu tri vrijedna boda.

88. minut: Uzbuđenje sada u šesnaestercu gostiju, Gavrić blokira pokušaj Prijedorčana.

86. minut: Karjašević sjajno šutira sa dvadesetak metara, Šćekić spašava Rudar.

85. minut: Finiš u Prijedoru, i dalje je 0:0.

50. minut: Pritišću gosti.  Sada su izveli lijepu akciju, napravili višak po desnoj starani, Tomašević je ubacio u peterac, ali interveniše odbrana Rudara.

47. minut: Velika šansa za Krpića, čiji udarac brani Šćekić.

46. minut: Mirzad Mehanović mijenja Belmina Mešinovića u gostujućem timu.

Kraj prvog dijela. Ništa-ništa.

32. minut: Amoah u prilici nakon ubacivanja Jakupovića, nema promjene rezultata.

30. minut: I dalje mreže miruju u Prijedoru.

1. minut: Počeo je susret.

12:59 Jaka kiša u Prijedoru, teren je natopljen i bit će težak za igru.

12:50 Tuzla City u posljednjih pet mečeva ima jednu pobjedu i zaostatak za vodećim Zrinjskim sada iznosi 13 bodova. Slast pobjede u posljednjih pet susreta nisu okusili ni Prijedorčani.

12:49 Utakmicu u Prijedoru sudi Mateo Musa iz Čitluka.