TOK UTAKMICA/ Rudar - Borac 1:1, Radnik - Željo 0:0, Široki - Velež 0:1
Današnjim mečevima u Prijedoru, Bijeljini i Širokom Brijegu nastavljeno je takmičenje u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.
22.08.2021. u 17:00

Prvi na teren izašli su Rudar i Borac. Završeno je rezultatom 1:1, tako da aktuelni prvak ni poslije pet odigranih mečeva ne zna za pobjedu.

U drugom susretu Radnik i Željo odigrali su meč bez pogodaka (0:0).

U posljednjem meču današnjeg programa Velež je na Pecari savladao Široki Brijeg rezultatom 1:0.

Teksutalni prijenos mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

___________________________

Kraj susreta.

88. minut: Zubanović je imao zicer, nije zatresao mrežu.

87. minut: Mogao je Anđušić riješiti susret. Pogodio je stativu.

85. minut: Finiš meča. Velež ima prednost. Radovac je požutio.

68. minut: Možda i najbolja prilika za Široki. Begić prijeti sa distance, lopta je išla pod prečku, ali Bogdanović lijepom paradom brani njegov pokušaj.

60. minut: Još jedan pokušaj Veleža. Radovac je pronašao Radovića, ovaj ubacio u šesnaesterac za Brandaa, a udarac Brazilca ide pored gola.

59. minut: Udarac Georgijevića zaustavlja Miškić.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme.

Završeno je prvo poluvrijeme na Pecari. Velež na odmor nosi minimalnu prednost.

44. minut: Ikić zbog povrede izlazi iz igre, mijenja ga Ćavar, koji će debitovati za klub s Pecare.

35. minut: GOOOOL. Zvonić odlično skače i glavom pogađa mrežu Širokog. Asistencija ide na konto Vehaboviću.

25. minut: Džankovića u timu Veleža mijenja Brandao.

20. minut: Žuti karton za Ovčinu.

15. minut: Vehabović je direktno iz kornera pogodio prečku.

14. minut: Ovčina šutira sa dvadesetak metara, Miškić odbija u korner.

1. minut: Irfan Peljto dao je znak za početak meča na Pecari.

__________________________

Kraj u Bijeljini.

90+4: Radnik je nakon prekida uzdrmao prečku. Mnogo sreće za Želju.

87. minut: Bekrić samo što je ušao u igru pokušava atraktivno makazicama, lopta ide pored gola.

83. minut: Mujezinović iz slobodnjaka šutira preko gola. Sve manje vremena da vidimo neki pogodak u Bijeljini.

68. minut: Opasan napad Radnika, otklanja opasnost odbrana Želje.

62. minut: Žuti za Subašića nakon prekršaja nad Gogićem.

60. minut: Mujezinović je šutirao direktno u Aljkanovića.

59. minut: Željo ima slobodan udarac iz izgledne pozicije, tačno na ivici 16 metara.

58. minut: Žuti karton za Vrhovca nakon povlačenja Šarića za dres.

Završeno je prvo poluvrijeme.

32. minut: Aljkanović se poigravao, malo je nedostajalo da mu Bojo ukrade loptu i dođe u kolosalnu priliku.

16. minut: Prva velika prilika za Želju. Juričić je pokušao glavom, Aljkanović odlično odbranio.

1. minut: Krenuo je duel Radnika i Želje u Bijeljini.

_________________________

Kraj u Prijedoru. Rudar i Borac remizirali su rezultatom 1:1.

90. minut: Osam minuta nadoknade. Izazvalo je to revolt domaćih navijača.

90. minut: Borac pokušava postići drugi gol, Rudar se dobro brani.

77. minut: Javna opomena Sajaku.

73. minut: Žuti karton za Dujakovića. On odmah izlazi iz igre, a umjesto njega na teren ulazi Meleg.

61. minut: Marić izlazi, a Sadiku ulazi u igru. Marmat mijenja Burazora.

60. minut: Žuti za Santosa.

56. minut: Jovanović kod Borca mora van igre zbog povrede. U igri je Lukić. To će, jasno, promijeniti formaciju Banjalučana.

50. minut: Opasno pred golom Rudara nakon što se lopta odbila u šesnaesterac poslije pokušaja Vranješa. Santos panično izbacuje u korner.

46. minut: Krenulo je drugo poluvrijeme u Prijedoru.

Od 19 sati igraju Radnik i Željo. Ovo su sastavi:

45. minut: GOOOOL. Borac je izjednačio. Uzelac je strijelac, pogodio je glavom poslije kornera.

45. minut: Susret je nastavljen, slobodan udarac je izveo Vranješ, a njegov odličan pokušaj odbranio je Šćekić.

44. minut: U međuvremenu je nekolicina navijača utrčala na teren. Redari s njima biju bitku.

43. minut: Prekršaj za Borac na 17 metara od gola Rudara. Odluka sudije Drinića izazvala je negodovanje domaćih navijača.

38. minut: Žuti karton za Jovanovića zbog prekršaja nad Santosom.

36. minut: Rudar i dalje ima vodstvo. Mandić i Jakupović prave probleme odbrani Borca. Sada je Mandić probio po boku i centrirao, lopta se odbila do Jakupovića, koji šutira visoko preko gola.

13. MINUT: GOOOOOL. Rudar vodi. Mandić je pogodio mrežu glavom poslije odličnog centaršuta Jakupovića.

1. minut: Počeo je dvoboj.

- Borac poslije četiri odigrana meča ne zna za pobjedu u domaćem prvenstvu. Na klupi aktuelnog prvaka debituje Nemanja Miljanović, čak treći trener banjalučkog tima od početka sezone.