TOK UTAKMICA: Radnik - Tuzla City 2:1, Velež - Olimpik 2:0
Danas su na rasporedu bila dva susreta 18. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u fudbalu.
05.12.2020. u 14:45

Od 15 sati u Bijeljini su igrali Radnik i Tuzla City (2:1), dok su od 17 sati na stadionu Rođeni u Mostaru svoj meč odigrali Velež - Olimpik (2:0).

Tekstualni prijenos utakmica iz Bijeljine i Mostara mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

___________________________________________________________________________________________________

Kraj u Mostaru, Velež je slavio sa 2:0.

88. minut: Finiš je meča na stadionu Rođeni, Velež sigurno čuva dva gola prednosti.

66. minut: GOOOOOOOLLLLL! Velež vodi 2:0, a strijelac je Cvijanović, koji je topovskim udarcem sa vrha šesnaesterca pospremio loptu u mrežu.

56. minut: Pokušao je Šišić, ali brani Bogdanović. Korner je za Olimpik.

46. minut: Topovski udarac Milovića, Bogdanović brani, bit će korner za Olimpik.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme.

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme.

39. minut: GOOOOOOLLLLL! Velež vodi protiv Olimpika, strijelac je Mulić. Nakon prekida korpulentni napadač je zatresao mrežu, a pomoćni sudija Novalić prvobitno je podigao zastavicu. Ipak, nekoliko trenutaka kasnije uslijedila je ispravka, a pomoćni sudija signalizirao je glavnom arbitru Jeliću da je pogodak regularan, odnosno da Mulić nije bio u ofsajdu. Zaista, sjajna reakcija pomoćnog sudije Novalića.

37. minut: Velež je imao korner, na kraju je lopta došla do Pršeša, koji je šutirao preko gola.

31. minut: MUlić je pokušao iz teške pozicije, ali golman Olimpika brani njegov udarac.

20. minut: Opet je zaprijetio Olimpik, sada je pokušao Handžić, koji je šutirao pored gola.

11. minut: Prvi opasniji napad Olimpika. Šutirao je Šišić, ali je Bogdanović iz drugog pokušaja zaustavio njegov pokušaj.

2. minut: Nakon greške odbrane Olimpika zaprijetio je Brandao, ali je njegov udarac izblokiran.

1. minut:Počeo je meč u Mostaru.

16.50 sati: Za deset minuta počinje meč Velež - Olimpik.

Završen je meč u Bijeljini, gdje je Radnik nakon preokreta slavio sa 2:1 protiv Tuzla Cityja.

90. minut: Finiš je meča u Bijeljini, gosti stihijski napadaju, ali bez konkretnijih prilika.

67. minut: Pokušao je Bradonjić, ali Fejzić brani njegov udarac.

57. minut: Velika prilika za Radnik. Bradonjić je uposlio Đurića, čiji udarac brani Fejzić.

50. minut: GOOOOOLLLLLLL! Radnik je preokrenuo, za 2:1 pogodio je Huseinbašić.

45. minut: GOOOOOLLLLLLL! Radnik je izjednačio golom Janjića, koji je pogodio u posljednjim sekundama prvog poluvremena.

35. minut: Crnkić je zaprijetio, ali je šutirao pored gola.

31. minut: Sporna situacija u Bijeljini. Golman Fejzić se poigravao pred golom gostiju, izgubio je loptu, Huseinbašić je krenuo sam prema golu, ali ga je Fejzić stigao. Fudbaler Radnika je pao, ali se sudija Mulahasanović nije oglašavao, što je izazvalo buru protesta kod domaćih.

28. minut: Velika prilika za Tuzla City. Imali su gosti pet na tri, ali Maksimović je glavom šutirao u golmana Kozića.

19. minut: GOOOOOLLLLLLL! Tuzla City vodi golom Ubiparipa.

17. minut: Penal za Tuzla City! Kozić je srušio Crnkića, a sudija Mulahasanović pokazao na bijelu tačku.

11. minut: Dobra prilika za goste. Rugašević je ubacio sa lijeve strane, a Maksimović glavom šutirao pored gola.

9. minut: Zaprijetio je Radnik iz kornera, ali odbrana gostiju bez problema otklonila je opasnost.

1. minut: Počeo je meč u Bijeljini.

14.50 sati: Bit će ovo borba za Evropu i opstanak. Domaći se bore za "goli život", dok je gostima "biti ili ne biti" kada je u pitanju borba za mjesta koja vode u Evropu.

14.45 sati: Dobrodošli na tekstualni prijenos utakmice Radnik - Tuzla City.