Premijer liga
TOK UTAKMICA/ Posušje - Velež 2:4, Leotar - Radnik 1:0, Zrinjski - Široki 4:0
Završene su tri utakmice 12. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
02.10.2021. u 14:20

Na Mokrom docu Velež je savladao Posušje 4:2 i prekinuo seriju od pet utakmica bez pobjede, a na Policama je Leotar savladao Radnik 1:0.

VEZANI TEKST - Šest golova u Posušju: Velež prekinuo krizu na stadionu na kojem nikada ranije nije slavio

U okršaju hercegovačkih rivala Zrinjskog i Širokog slavio je mostarski klub ubjedljivo 4:0.

Zrinjski: Soldo, Barišić, Bašić, Ćorluka, Savić, Jakovljević, Memija, Juranović, Kamenar, Tičinović, Bilbija

Široki Brijeg: Miškić, Medić, Obšivač, Čuljak, Mašić, Mujan, Blagaić, Vukoja, Lukić, Begić, Jurić

Tesktualni prijenos utakmica mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba

___________________

Kraj dvoboja u Mostaru. Ubjedljiva pobjeda Zrinjskog rezultatom 4:0.

75. minut: Bilbija je ponovo zatresao mrežu Širokog, ali je gol poništen zbog ofsajda.

70. minut: Sabljić i Šipovac su u igri kod Zrinjskog, Mašić i Juranović su izašli. Mašić je propustio dvije dobre prilike, a očito za njima itekako žali jer je tokom izlaska iz igre pustio suzu.

68. minut: Mašić je imao dobru priliku, ali je kao i u prvom dijelu Miškić odbranio zicer mladom bh. reprezentativcu.

54. minut: GOOOOL. Jakovljević trese mrežu Širokog. Sada je 4:0. Loše je bila postavljena odbrana gostiju nakon prekida koji je izveo Bašić, Jakovljević je ostao usamljen i zaboravljen pa mu nije bilo teško da glavom pošalje loptu iza leđa Miškića. Domaća publika od svojih miljenika traži da se ne zaustavljaju na ovome...

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme.

19:47 Završeno je prvo poluvrijeme Pod Bijelim brijegom.

36. minut: Mašić sada izlazi jedan na jedan s Miškićem, brani golman Širokog.

28. minut: GOOOOOL. Debakl Širokog. Sada je 3:0. Bašić je iz slobodnjaka uputio prizeman centaršut, loptu, čini se, niko nije ni dotaknuo i ona je završila u mreži gostiju.,

15. minut: GOOOOOL. Ponovo je Bilbija matirao Miškića, ovoga puta lopta se od stative odbila u mrežu. Zrinjski ima dva gola prednost. Gosti kao da se još uvijek nisu probudili i na terenu postoji samo jedan tim.

12. minuti: GOOOOL. Ko drugi, nego Nemanja Bilbija, Zrinjski vodi. Perfektan centaršut Ćorluke, a Bilbija ovakve šanse ne propušta. Pogodio je glavom.

8. minut: Kamenara mijenja Mašić.

6. minut: Trener domaćih mora napraviti izmjenu. Kamenar ne može nastaviti meč zbog povrede.

1. minut: Zrinjski odmah prijeti. Kamenjar s vrha šesnaesterca šutira pokraj gola.

1. minut: Počela je utakmica u Mostaru.

18:57 - Prvi ovosezonski okršaj hercegovačkih rivala odigran na Pecari završen je rezultatom 0:0.

16:53 Kraj i na Policama. Pobjeda Leotara nad Radnikom minimalnim rezultatom 1:0.

16:50 Kraj utakmice u Posušju. Golijada na Mokrom docu pripala je Veležu koji je slavio 4:2.

90. minut: GOOOOOOL. Leko smanjuje zaostatak Posušja na 4:2.

82. minut: GOOOOOL. Velež odmah uzvraća. Četvrti gol za Rođene na meču postigao je rezervista Peco.

81. minut: GOOOOL. Posušje je smanjilo zaostatak. Serdarušić je matirao Kačavendu.

78. minut: GOOOOOL. Leotar vodi protiv Radnika rezultatom 1:0.

74. minut: Domaći burno reagiraju i traže penal, sudija Šehović se ne oglašava i pokazuje na korner. Dominik Begić je zbog prigovora dobio žuti karton.

72. minut: Ćosić izlazi sam pred Galića. Šutirao ne nonštalantno pa mu je čuvar mreže domaćih odbranio udarac.

60. minut: Pola sata do kraja. Velež korača prema pobjedi, a golova još uvijek nema na Policama.

55. minut: GOOOOL. Velež sada ima tri gola prednosti. Ćosić je ovoga puta zatresao mrežu Posušja.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme u Posušju.

15:46 - Kraj prvog poluvremena na Mokrom docu.  Velež na odmor ide s dva pogotka prednosti. U duelu Leotara i Radnika nema golova.

45. minut: Vehabović je dobio žuti karton.

35. minut: GOOOOL. Velež je uduplao vodstvo na Mokrom docu. Radović je postigao eurogol. Uhvatio je volej sa više od dvadeset metara, golman Posušja pružio se koliko je dug, ali je paradom samo uljepšao majstoriju fudbalera Rođenih.

32. minut: Tomislav Barišić iz slobodnjaka pogađa stativu. Moglo je Posušje do poravnanja. Još uvijek miruju mreže u Trebinju.

12. minut: Hasanović je prvi igrač s javnom opomenom.

10. minut: Ovčina probija po desnoj strani i centrira, Dejanović glavom šalje loptu preko gola.

7. minut: Posušje prijeti poslije prekida. J. Barišić nije uspio pogoditi mrežu Veleža.

2. minut: GOOOOL. Kapiten Veleža Denis Zvonić bio je precizan sa bijele tačke.

1. minut: Počeo je dvoboj u Posušju. U prvoj minuti sudija Šehović je svirao penal za Velež. Ovčina i Krišto bili su u duelu.

14:52  - Pomoćni trener Veleža Mustafa Kodro otkrio je da se golman Bogdanović povrijedio uoči ove utakmice i da zbog toga nije među stativama. Također, na povredu se požalio i Isić. Od radnije nema Radovca zbog zdravstvenih problema.

14:44 - Velež je bez pobjede u pet vezanih utakmica. Posušje ove sezone ima jedan trijumf i to protiv Borca s početka sezone na domaćem terenu.

14:43 - Od 19 sati igraju Zrinjski i Široki Brijeg.