TOK UTAKMICA/ Posušje - Sloboda 1:0, Borac - Velež 2:0
Posušje i Borac upisali su domaće pobjede u mečevima 21. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine,
06.03.2022. u 12:45

Posušje je na Mokdrom docu pobijedilo Slobodu sa 1:0, a jedini gol na meču postigao je Nikola Leko u 7. minuti.

Borac je pred svojim navijačima nadigrao Velež rezultatom 2:0, a pogotke su postigli Dejan Meleg i Obren Cvijanović.

Tekstualni prijenos današnjih mečeva 21. kola PLBiH mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

___________________

Kraj meča.

76. minut: Traže gosti sada penal. Prvo je pao Zeljković, zatim Brandao, koji je zaradio žuti karton zbog simuliranja.

69. minut  GOOOOL. Cvijanović trese mrežu Veleža, svog nekadašnjeg kluba. Lukić je šutirao, Cvijanović bio na drugoj stativi i odlično se snašao.

68. minut: Velika šansa za Anđušića, koji iz dobre pozicije šutira direktno u golmana Borca.

65. minut: Zvonić i Ćostić napuštaju teren, umjesto njih na travnjaku su Anđušić i Brandao.

58. minut: GOOOOL. Borac vodi. Meleg je strijelac. Kaznio je on promašaj Pece iz prethodne minute. Pogodak ide na duši i golmanu Bogdanoviću, koji je mogao bolje intervenisati.

57. minut: Sjajna prilika za Velež. Dejanović je odigrao povratnu za Pecu, a ovaj s penala trese vanjski dio mreže.

53. minut: Centaršut Brkića iz slobodnjaka, spavala je odrana Veleža, Bošnjak je ostao usamljen, a njegov udarac glavom ide iznad gola.

49. minut: Zeljković se okušao iz slobodnog udarca, šalje loptu preko gola.

46. minut: Od starta drugog poluvremena u ekipi Veleža zaigrat će Peco, koji je zamijenio Džankovića.

Kraj prvog dijela. Borac je bio dominantniji, ali Velež je uspio sačuvati mrežu netaknutom.

41. minut: Prijeti Velež preko Zeljkovića, čiji udarac ide pored gola. Prva dobra prilika za mostarski tim.

29. minut: Borac za sada dosta bolji. Glavni krivac što još nema pogodaka je gostujući golman Bogdanović.

1. minut: Već na startu prijete Banjalučani. Meleg je šutirao iz slobodnjaka, Bogdanović se pružio koliko je dug i lijepom paradom odbio loptu u korner.

1. minut: Počeo je susret na Gradskom stadionu u Banjoj Luci.

14:53 Uskoro će početi duel u Banjoj Luci gdje se sastaju Borac i Velež.

Kraj utakmice. Posušje je slavilo rezultatom 1:0.

91. minut: Opasno je bilo pred golom Posušja. Dva puta je izblokiran pokušaj Ćivića. Tražili su gosti i penal, ali sudija je samo odmahnuo rukom.

90. minut: Tri minute dodatnog vremena

67. minut: Nova izmjena kod Slobode. Maksimovića mijenja Mujagić.

60. minut: Požutio je Osmić zbog opasne igre, odnosno visoko podignute noge.

58. minut: Dvostruka izmjena kod Slobode. Ulaze Ramić i Husejinović, izašli su Hadžić i Kurtalić.

14:08 Poznati su sastavi Borca i Veleža.

Borac: Ćetković, Kujundžić, Bošnjak, Ćorič, Cvijanović, Brkić, Donald, Vojnović, Lukić, Meleg

Velež: Bogdanović, Radović, Zvonić, Zeljković, Pršeš, Ćosić, Isić, Haskić, Vehabović, Dejanović, Džanokvić

47. minut: Sjajan centaršut Lučića, Ramović s pet metara nije uspio pospremiti zicer. Poslao je glavom loptu pored gola.

46. minut: Landeka mijenja povrijeđenog Begića kod Posušja. Druga je ovo prinudna izmjena u domaćem timu.

13:47 Završeno je prvo poluvrijeme. Navijači su domaće fudbalere nagradili aplauzom, jer zasluženo na odmor nose minimalnu prednost. Sloboda je očajna na Mokrom docu i niti jednom nije uspjela zaprijetiti Horkašu.

45. minut: Žuti karton za Ramovića zbog starta s leđa nad Kapetanovićem.

35. minut: Barišić ponovo u šansi nakon gužve u šesnaestercu, ali šalje loptu visoko iznad gola.

33.  minut: Barišić gađa iz slobodnjaka, Bukvić brani.

19. minut: Pavković u timu Posušja izlazi zbog povrede, a na terenu je Ramović.

7. minut: GOOOOL. Posušje vodi. Nikola Leko je strijelac. On je zatresao mrežu svog bivšeg kluba. Sjajno se Leko snašao u šesnaestercu i s pet metara zakucao loptu u mrežu.

13:02 Drugi današnji susret od 15 sati trebali bi igrati Borac i Velež. Stadion u Banjoj Luci trenutno je pod snijegom. Više o tome čitajteOVDJE.

13:01 Počela je utakmica.

Interesantno, delegat Davor Ristović iz Istočnog Sarajeva sat prije starta meča napisao je da će na utakmici biti 2.000 navijača.