TOK UTAKMICA/ Posušje - Leotar 1:1, Tuzla City - Velež 0:1, Sarajevo - Zrinjski 0:2
Posušje i Leotar remizirali su u prvoj utakmici nedjeljnog programa 20. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine (1:1), dok je Velež u Srebreniku rezultatom 0:1 savladao Tuzla City.
26.02.2023. u 12:37

U posljednjem meču 20. kola koji se igrao na stadionu Rođeni u Mostaru bez prisustva publike Zrinjski je savladao Sarajevo rezultatom 2:0.

Mirza Varešanović odabrao je startnih 11:

Sarajevo: Šahinović, Vršajević, Jelić Balta, Oliveira, Varešanović, Kyeremeh, Šerbečić, Radović, Čirjak, Martinović, Ziljkić

Šansu s klupe čekat će Dizdarević, Trako, Mulalić, Čataković, Vrančić, Ramić, Tomašević, Salčin, Mustafić.

Zrinjski: Marić, Barišić, Ćorluka, Ivančić, Ćuže, Jakovljević, Sučić, Ilinković, Memija, Tičinović, Bilbija

Tekstualni prijenos utakmica možete pratiti na portalu Faktor.ba.

_________________

Kraj u Mostaru. Pobjeda Zrinjskog rezultatom 2:0.

90. minut: Zrinjski pred pobjedom.

73. minut: GOOOOOOL. Zrinjski je uduplao prednost. Bilbija postiže 11. gol ove sezone. Centrirao je Tičinović, Šahinović nije najbolje reagovao, otišao je u prazno, a Bilbija glavom šalje loptu u mrežu.

71. minut: Varešanović prekida kontru Zrinjskog, zbog čega je zaradio žuti karton.

69. minut: Velika šansa za Zrinjski. Ćuže je šutirao sa osam metara, preko gola.

65. minut: Vrančić mijenja Čirjaka, a Čataković je ušao umjesto Kyeremeha kod Sarajeva.

63. minut: Kiš umjesto Ilinkovića u timu Zrinjskog.

55. minut: Javna opomena za Varešanovića.

54. minut: Sada Šerbečić poslije centaršuta Ziljkića glavom šalje loptu preko prečke.

53. minut: Ziljkić je zavrnuo iz kornera, lopta je išla u gol, golman Mostaraca teškom mukom interveniše.

46. minut: Nastavljeno je drugo poluvrijeme. Nema promjena u sastavima.

Gol Tičinovića obilježio je prvi dio. Sarajevo je ostalo dužno, nije pokazalo ništa, bez udarca u okvir i morat će mnogo bolje u nastavku ako želi pozitivan rezultat.

Kraj prvog dijela.

45. minut: Još 60 sekundi dodatnog vremena.

41. minut: Oštar start Kyeremeha nad Memijom, zaradio je žuti karton.

33. minut: GOOOOOOL. Zrinjski vodi. Eurogol je postigao Mario Tičinović. Namjestio se hrvatski internacionalac na lijevoj strani i pogodio suprotni ugao gola Sarajeva.

30. minut: Pola sata igre u Vrapčićima. I dalje ništa-ništa.

10. minut: Nema mnogo uzbuđenja na početku utakmice.

3. minut: Radović je ostao ležati na terenu, ukazuje mu se pomoć. Radi se o povredi prsta.

1. minut: Krenuo je meč.

17:28 Igrači izlaze na teren.

17:25 Kiša pada i u Mostaru, ali fudbaleri ne bi trebali imati mnogo problema jer stadion Rođeni nedavno je dobio novu podlogu.

16:39 Sarajevo u rosteru ima previše stranaca, a na tribine su morali Guliashvili, Avramovski i Musa.

Kraj u Srebreniku, pobjeda Mostaraca rezultatom 0:1.

89. minut: Anđušić je mogao riješiti pitanje pobjednika, ali Fejzić brani njegov šut.

79. minut: Anđušić u šansi na jednoj strani, ali se spetljao, a na drugoj Kuzmanović šutira direktno u Bogdanovića.

77. minut: GOOOOOOL. Velež vodi. Haskić je zatresao mrežu Fejzića. Njegov peti gol ove sezone. Uhvatio je sjajno volej napadač Rođenih, golman domaćih nije imao šanse.

60. minut: Opasan napad gostiju, Halilović šutira direktno u Fejzića.

46. minut: Nukić ne može nastaviti meč, ostao je u svlačionici, u igri je Mujarić. Kod Veleža je Anđušić zamijenio Sijamiju.

14:51 Okončan je meč na Mokrom docu (1:1).

Kraj prvog dijela u Srebreniku. Nema golova.

35. minut: Bez većih uzbuđenja u Srebreniku. I dalje bez pogodaka. Problem za domaći tim je što se i Nukić žali na povredu, a ukoliko ne bude u stanju nastaviti duel trener Bošnjaković bit će primoran napraviti novu prinudnu izmjenu.

75. minut: U Posušju i dalje 1:1.

17. minut: Diaby zbog povrede napušta teren, mijenja ga Karić.

46. minut: Nastavljen je i meč u Posušju.

1. minut: Sudija Dragan Petrović označio je početak meča u Srebreniku.

Kraj prvog poluvremena u Posušju. Rezultat je 1:1.

45. minut: Čubrilo je "požutio".

45. minut: Tražili su igrači Posušja penal, sudija Topalović se nije oglasio.

13:33 Igrači Tuzla City i Veleža izašli su na zagrijavanje.

19. minut: Rozić je ciljao, prečka saveznik Leotara.

17. minut: Maglica ruši Šipovca. Žuti karton za igrača Posušja.

15. minut: Mogli su gosti do preokreta, lopta nakon udarca Aćimovića ide tik pored gola.

7. minut: GOOOOOL. Leotar je izjednačio. Handžić je strijelac nakon kornera. Peti gol u sezoni napadača Trebinjaca.

2. minut: GOOOOOL. Posušje vodi. Boban je matirao Puletića.

1. minut: Počela je utakmica u Posušju.

12:56 Težak teren za igru bit će i na Mokrom docu. U Posušju pada kiša, a travnjak je natopljen vodom.

12:52 Zvanično. Utakmica Tuzla Cityja i Veleža počet će u 14 sati, odnosno sa sat vremena zakašnjenja.

12:37 Od 17.30 sati na stadionu Rođeni u Mostaru derbi igraju Sarajevo i Zrinjski. Utakmicu će suditi Luka Bilbija.