24. kolo
TOK UTAKMICA/ Pobjede Zrinjskog i Radnika, dva remija
Odigrane su četiri utakmice 24. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
02.04.2022. u 14:17

Sarajevo je rezultatom 1:1 remiziralo protiv Leotara u Trebinju, dok je Borac nadoknadio dva gola zaostatka protiv Rudara i odigrao 2:2. Radnik je u Bijeljini savladao Slobodu 2:1.

U derbiju kola Zrinjski je pregazio Tuzla City rezultatom 5:0.

Tekstualni prijenos utakmica mogli ste pratiti na portalu Faktor.

_____________

Kraj. Ubjedljiva pobjeda Zrinjskog koji sada ima 19 bodova više od prvog pratioca, tima iz Tuzle.

80. minut: GOOOOL. Jakirovićeva mašinerija i dalje melje. Sada je Jukić postigao lijep gol za 5:0.

72. minut: GOOOL. Zrinjski nastavlja rešetati mrežu Brajlovića. Sada je Šipovac pogodio za 4:0.

61. minut: GOOOL. Potop Cityja. Bilbija stiže do drugog gola na meču, ukupno 26. ovosezonskog.

51. minut: GOOOOL. Ko drugi nego Nemanja Bilbija. Pogodio je glavom nakon centaršuta Memije. Sjajan niz Bilbije, ovo mu je 15. uzastopna utakmica na kojoj postiže pogodak.

46. minut: Sudija Musić označio je početak drugog dijela igre. Nukić mijenja Ferreyru kod Tuzlaka.

Završeno je prvo poluvrijeme.

37. minut: Oštar start Zlomislića nad Tomaševićem. Žuti karton za veznjaka Zrinjskog. Vrijedi istaknuti i da je sudija Musić ranije isključio gostujućeg trenera Musemića zbog prigovora.

33. minut: GOOOOOOOL. Zrinjski koristi prvu izglednu priliku na meču. Tičinović je matirao Brajlovića i sada je 1:0.

12. minut: Brz kontranapad Tuzlaka. Mešinović s vrha šesnaesterca šutira preko gola. Možda je bio malo i sebičan u ovoj situaciji, jer mu se jedan od saigrača ubacivao u šesnaesterac.

3. minut: Prijeti Tuzla, prečka spašava Zrinjski. Mehanović je ubacio, lopta pogodila Memiju, promijenila pravac i završila na prečki gola Zrinjskog.

1. minut: Počela je utakmica u Mostaru.

GOOOOOL. Borac je izjednačio. U petoj minuti nadoknade za 2:2 pogodio je Begić.

Kraj u Bijeljini i na Policama. Radnik je slavio protiv Slobode sa 2:1, dok su Leotar i Sarajevo remizirali 1:1.

90+4: Sloboda je smanjila zaostatak u Bijeljini na 2:1.

80. minut: Ulazimo u finiš mečeva. I dalje bez promjena u drugih 45 minuta.

71. minut: Sarajevo je imalo šansu preko Avramovskog, ostaje 1:1.

67. minut: Borac napada u Prijedoru. Glavna prepreka za poravnanje im je golman Šćekić. Rudar i dalje vodi 2:1.

65. minut: Miruju mreže u drugom poluvremenu.

46. minut: Nastavljeni su mečevi u Trebinju i Prijedoru.

46. minut: Krenuo je drugi dio u Bijeljini.

Rudar protiv Borca u krajiškom derbiju nakon prvog dijela vodi 2:1.

Završeno je prvih 45 minuta u Trebinju. Leotar - Sarajevo 1:1.

Poluvrijeme u Bijeljini. Semberci vode 2:0 protiv Slobode.

45. minut: GOOOOL. Radnik vodi 2:0 protiv Slobode. Pantelić je pospremio loptu u mrežu.

40. minut: Golijada u Prijedoru. Borac se vraća. Rezervista Subić sjajno je probio i centrirao, a u petercu se odlično snalazi Meleg i pogađa za 2:1.

27. minut: GOOOOOOL. Novi pogodak u mreži Banjalučana u Prijedoru. Rudar ima dva gola prednosti. Mandić je pogodio.

23. minut: GOOOOL. Rudar je stigao u vodstvo protiv Borca. Jakupović je strijelac.

21. minut: GOOOOOL. Radnik vodi protiv Slobode.

16. minut: GOOOOL. Čataković donosi poravnanje za Sarajevo. Varešanović je šutirao, lopta dolazi do Čatakovića koji sigurno trese mrežu domaćih za 1:1.

9. minut: GOOOL. Leotar vodi protiv  Sarajeva. Dujaković je matirao Dizdarevića, koji je prethodno kratko odbio pokušaj Krstoskog.

4. minut: Odmah promjena u timu Leotara. Medan izlazi, a Krstovski ulazi u igru. Nije riječ o povredi, već je Medan fudbaler zaštićenog godišta, a dva fudbalera mlađa od 21 godine moraju početi, a jedan završiti meč. Mladi napadač tako je proveo samo četiri minute na terenu.

1. minut: Počele su utakmice.

14:21 Teren u Prijedoru nije u najboljem stanju.

Rudar: Šćekić, Asani, Sadiku, Burazor, Mandić, Danilović, Hodžić, Marić, Amoah, Jakupović, Marmat

Borac: Pavlović, Cucin, Kujundžić, Brkić, Jović, Molls, Vojnović, Lukić, Meleg, Ayaz, Milojević

Leotar: Puletić, Milović, Stanojević, Čubrilo, Todorović, Dujaković, Santrač, Medan, Đurić, Perišić, Chichba

Sarajevo: Dizdarević, Pidro, Šabanović, Lazić, Đokanović, Šećerović, Varešanović, Mujakić, Avramovski, Ćataković, Suljić

Radnik: Muminović, Nikić, Vazda, Sušić, Vasić, Ristanović, Šarić, Živković, Đorić, Pantelić, Šubert

Sloboda: Bukvić, Devedžić, Ćivić, Hadžić, Beganović, Kurtalić, Maksimović, Osmić, Predragović, Kapetanović, Veselinović