TOK UTAKMICA/ Pobjede Veleža i Zrinjskog, remi Željezničara
Kompletirano je 26. kolo Prermijer lige Bosne i Hercegovine.
18.04.2021. u 14:20

Zrinjski je pobijedio Olimpik rezultatom 3:0 na stadionu Koševo u prvoj utakmicu nedjeljnog programa. Golove na Koševu za Zrinjski postigli su Filipović, Magodić i Ivančić.

Radnik i Željezničar remizirali su na Gradskom stadionu u Bijeljini rezultatom 1:1.

U jednom od derbija kola Velež je na Pecari rezultatom 2:0 pobijedio Široki Brijeg.

_____________________________

Kraj na Pecari.

93. minut: GOOOOL. Zvonić je ovoga puta preuzeo odgovornost i pogodio.

91. minut: Novi penal za Velež. Sada je srušen Ovčina.

77. minut: Brani Miškić udarac Brandaa. Mogao je Velež potvrditi pobjedu.

76. minut: Penal za Velež. Zeljković je srušen.

75. minut: Prijeti Velež preko Ovčine, ali samo korner.

58. minut: Cheshmedjiev i Georgijević su izašli iz igre, ušli Zvonić i Ovčina.

46. minut: Počeo je drugi dio susreta u Širokom Brijegu.

Kraj prvog dijela na Pecari.

27. minut: Najbolja prilika za Široki nakon ubacivanja pred gola iz slobodnog udarca, ali Bogdanović je na visini zadatka. Zachara je ostao sam i probao glavom, golman Veleža odbranio, zatim nogom, a čuvar mreže Rođenih ponovo izašao kao pobjednik.

26. minut: Cheshmedjiev je požutio u timu Veleža.

25. minut: Nova šansa za Velež. Radovac je centrirao, Miškić otišao u prazno, a Georgijević glavom šalje loptu iznad gola.

8. minut: Žuti za Hasanovića, koji će propustiti narednu utakmicu Rođenih.

2. minut: GOOOOOL. Velež vodi. Anđušić je strijelac. Kakav početak Rođenih. Prvu akciju na meču pretvorili su u pogodak.

1. minut: Krenuo je derbi na Pecari. Sudi ga Zoran Grbić.

Kraj meča. Podjela bodova Radnika i Želje -1:1.

90. minut: Šest minuta nadoknade.

83. minut: Centaršut Milićevića s lijeve strane, Lendrić šutira pored gola.

80. minut: Propao je kontranapad Želje poslije lošeg dodavanja Štilića prema Juričiću.

70. minut: Bekrić, Juričić i Lendrić su u igri kod Želje, a teren su napustili Blažević, Veselinović i Zec.

60. minut: GOOOOL. Radnik je izjednačio. Erić je loše reagovao poslije centaršuta Vušurovića, pokušao je izboksovati loptu koju nije najbolje zahvatio, a u nastavku akcije Popara trese mrežu Plavih za poravnanje.

49. minut: Zaprijetio je Radnik preko Jelića, čiji udarac je bio neprecizan.

46. minut: Krenuo je drugi dio meča Radnik - Željo.

Završeno je prvo poluvrijeme u Bijeljini. Željo na odmor nosi minimalno vodstvo.

40. minut: I dalje gosti vode. Imao je Željo još jednu solidnu priliku kada je ubacio Milićević, ali Zec se nije snašao na najbolji način.

16. minut: GOOOOL. Željo vodi. Semir Štilić je strijelac. Šutirao je Zec, Bilobrk kratko odbio, a Štilić natrčao i pospremio loptu u mrežu za osmi gol sezone.

15. minut: Bez uzbuđenja u Bijeljini na startu meča.

1. minut: Sudija Jelić označio je početak meča u Bijeljini.

16:54 Kraj meča na Koševu.

90. MINUT: GOOOL. Kontranapad Zrinjskog, Todorović je dodao Ivančiću, a ovaj pogodio praznu mrežu za 0:3.

51. minut: Hasanović zbog povrede napušta teren, u igri je Bajraktarević.

47. minut: GOOOOL. Zrinjski ima dva pogotka prednosti. Magdić, stoper Zrinjskog, ostao je zaboravljen poslije prekida i stigao do prvjenca u sezoni.

46. minut: Počeo je drugi dio. Ivančić je zamijenio Mašića kod Mostaraca.

Kraj prvog poluvremena na Koševu.

45. minut: Filipović je pokušao slabijom, lijevom nogom, a Kačavenda odbija u korner.

40. minut: Isić je dobio javnu opomenu. U timu Olimpika žute kartone imaju Čurjurić i Horić. Kod Zrinjskog su žute kartone zaradili Zlomislić, Bilbija i Ćorluka.

38. minut: Šišić je u igri umjesto povrijeđenog Handžića.

19. minut: Žuti karton za Bilbiju. Laktom je udario Handžića. To mu je treća vezana javna opomena i propustit će naredni susret u kojem Plemići dočekuju Sarajevo.

10. minut: Malo je nedostajalo da Olimpik izjednači. Šut Čurjurića zaustavila je stativa.

8. minut: GOOOOL. Filipović postiže prelijep gol iz slobodnjaka. Zrinjski vodi.

7. minut: Juranović je nanizao nekoliko igrača Olimpika, ruši ga Horić na 17 metara. Dobio je javnu opomenu Slobodan udarac za goste.

4. minut: Zlomislić je dobio žuti karton.

1. minut: Počeo je dvoboj na Koševu.

Od 17 sati igraju Radnik i Željo, dok je za 19 sati zakazan derbi između Širokog Brijega i Veleža.