TOK UTAKMICA/ Pobjede Slobode, Rudara, Tuzla Cityja i Borca
Dvije utakmice 27. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine odigrane su u terminu od 15 sati, a počeo je i duel Sarajeva i Tuzla Cityja na Koševu.
23.04.2022. u 14:19

Sloboda je nakon šest mjeseci uknjižila pobjedu. Tuzlaci su na Tušnju trijumfovali protiv Leotara 1:0, a Rudar je preokretom slavio nad Širokim Brijegom na Pecari rezultatom 3:1.

Važnu pobjedu rezultatom 1:0 uknjižio je Tuzla City protiv Sarajeva na Koševu, a identičnim rezultatom je Borac slavio protiv Radnika u Banjoj Luci.

Tekstualni prijenos današnjih utakmica mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

___________________________

Kraj meča u gradu na Vrbasu. Minimalna pobjeda Borca.

90. minut: Tri minute nadoknade, ili tri minute nade za Radnik da može izbjeći poraz.

71. minut: Vušurović izlazi jedan na jedan s golmanom Radnika, brani Muminović.

46. minut: Krenulo je drugo poluvrijeme. u Banjoj Luci.

Kraj na Koševu.

90+: Nevjerovatan promašaj Mehidića. Poigrao se s Hebibovićem, a onda i Pidrom, ali kada je trebao završiti priču i pogoditi mrežu, sa svega par metara poslao je loptu pored gola.

90. minut: Deset minuta nadoknade na Koševu.

76. minut: Najbolja šansa za Sarajevo u drugom poluvremenu, Hebibović slabo šutira.

71. minut: Bodul mijenja Čatakovića u domaćem timu.

61. minut: Gosti su nakon greške Šećerovića imali situaciju tri na dva, ali Pidro interveniše.

9. minut: GOOOL. Borac je poveo protiv Radnika. Ayaz je strijelac.

53. minut: Utakmica je nastavljena. Kapića je zamijenio Šećerović.

50. minut: Prekid i dalje traje. Kapić je pri svijesti, na nosilima je završio u kolima hitne pomoći. Zaradio je aplauze s tribina.

49. minut: Kapić se srušio na travnjak, izgubio je svijest i ostao nepomično ležati. Hitna pomoć je na terenu. Veznjak Sarajeva kolima hitne pomoći bit će prevezen u bolnicu.

46. minut: Nastavljeno je drugo poluvrijeme na Koševu, a počeo je meč između Borca i Radnika u Banjoj Luci.

Kraj prvog dijela na Koševu, gosti na odmor nose minimalnu prednost.

35. minut: GOOOOOL. Gosti vode. Džafić je rutinski matirao Dizdarevića nakon asistencije Doffa. Igrači Sarajeva smatrali su da je Džafić u začetku akcije igrao rukom, sudija Jelić nije se oglašavao.

23. minut: Žuti karton za Karjaševića u timu Tuzla Cityja.

10. minut: Miruju mreže, nema ozbiljnijih šansi.

16:59 Igrači Sarajeva i Tuzla Cityja izlaze na travnjak

Kraj i u Tuzli.

Rudar je u finišu postigao i treći gol. Kraj na Pecari.

90. minut: Pet minuta nadoknade na Tušnju.

86. minut: Leotar ostaje s igračem manje. Chichba je dobio drugi žuti karton i mora na prijevremeno tuširanje.

86. minut: GOOOOL. Rudar je preokrenuo protiv Širokog Brijega.

80. minut: Mujagić pada u šesnaestercu, ali ništa od penala za Slobodu.

77. minut: Todorović je probao iz slobodnjaka, Bukvić je bio u raskoraku, a na njegovu sreću lopta ide pored gola.

79. minut: GOOOOL. Poravnanje na Pecari. Rudar je izjednačio. Pekija je matirao Miškića.

73. minut: Šansa za Leotar, probio je Todorović, a Sekulović u petercu nije mogao do lopte.

71. minut: Beganović je "požutio" zbog prigovora.

70. minut: Maksimović izlazi iz igre, posljednjih 20 minuta na terenu će provesti Mujagić.

62. minut: Kurtalić umjesto Husejinovića kod Slobode.

60. minut: Sloboda napada. Ramić dobija skoro svaki duel sa svojim čuvarima i upravo preko njega kreću opasne akcije, ali drugog pogotka i dalje nema.

54. minut: Lijepa akcija Slobode, Ramić je ostavio loptu za Beganovića, ovaj šutira snažno i neprecizno.

52. minut: Malo je nedostajalo da se drugi put zatrese mreža Leotara. Karišik je nakon kornera glavom pogodio stativu.

46. minut: Prijeti Leotar u prvom napadu u nastavku. Sekulović šalje loptu pored gola.

46. minut: Krenulo je drugo poluvrijeme i u Tuzli. Promjena u Leotaru, Chichba je ušao umjesto Milića.

46. minut: Nastavljena je utakmica na Pecari.

Završeno je prvo poluvrijeme na obje utakmice.

45. minut: GOOOOL. Poveo je Široki protiv Rudara. Vlastitu mrežu zatresao je Sajak.

45. minut: Maksimović ponovo pada u šesnaestercu, dobio je žuti karton zbog simuliranja.

15:45 sati. U 17 sati počinje duel Sarajeva i Tuzla Cityja. Poznat je sastav domaćeg tima.

39. minut: GOOOOL. Sloboda vodi. Golmanu Vukanoviću, koji je izašao da pokupi centaršut, ispala je lopta, a Veselinović je posprema u mrežu. Tražili su gosti prekršaj, ali sudija je pokazao na centar.

32. minut: Prijete gosti. Milić šutira pored gola.

29. minut: Husejinović šutira s distance, pravo u golmana Leotara.

28. minut: Sada Husejinović traži igranje rukom jednog igrača Leotara na dvadesetak metara od gola, Petrović ponovo bez reakcije.

18. minut: Dvije opasne situacije u šesnaestercu Leotara. Tuzlaci su "reklamirali" i penal, ali sudija Petrović se nije oglasio.

1. minut: Krenuli su dvoboji na Tušnju i Pecari.

14:48  Mečevi 27. kola  Premijer lige Bosne i Hercegovine koji će biti odigrani danas i u ponedjeljak, će početi minutom šutnje kako bi se odala počast Elmiri Sefo koja je stradala nakon sinoćnjeg zemljotresa, saopćio je Fudbalski savez BiH, izrazivši iskreno saučešće porodici i prijateljima Elmire Sefo.