Premijer liga
TOK UTAKMICA/ Pobjede Slobode i Sarajeva, remi Tuzla Cityja
Završene su ti  utakmice 24. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
03.04.2021. u 14:08

Sloboda je savladala Želju 1:0, identičnim rezultatom je Sarajevo u derbiju pobijedilo Široki Brijeg, dok su Krupa i Tuzla City remizirali 1:1.

_______________________

18:52 Kraj susreta na Koševu, 15. pobjeda Sarajeva u prvenstvu.

90. minut: Pet minuta nadoknade. Dobra šansa za Sarajevo, Jukić je ubacio za Cmiljanića, ali interveniše odbrana gostiju.

81. minut: Ikić je probio po desnoj strani, ubacio loptu u pet metara, a Dušan Hodžić spriječio je čist gol...

74. minut: Pejović i Mešanović izlaze, a na terenu su Hodžić i Sušić.

71. minut: Mogao je Jukić odmah pogoditi. Ukrao je loptu Mediću, šutirao, ali Miškić je spriječio Bordo tim da udupla prednost.

70. minut:  Jukić umjesto Milanovića u ekipi Sarajeva.

59. minut: Najbolja šansa za Široki, Jurilj je komplikovao pred golom, na kraju šutirao, ali slabo.

55. minut: Zachara mijenja Jurića kod Širokog Brijega.

50. minut: Dobra šansa za Sarajevo poslije centaršuta Pidre. Handžić šalje loptu glavom pored gola.

46. minut: Počeo je drugi dio meča na Koševu.

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme.

42. minut: Finiš prvog poluvremena. I dalje je 1:0.

20. minut: Sarajevo kontroliše utakmicu.

10. minut: Gosti su pogodilli, ali je sudija Petrović poništio gol zbog prekršaja u napadu.

7. minut: GOOOOL. Sarajevo vodi. Fanimo je odlično pogodio s vrha šesnaesterca. Lijep gol engleskog internacionalca.

1. minut: Počeo je susret Sarajevo - Široki Brijeg.

Kraj i na Tušnju.

90. Četiri minute nadoknade na Tušnju.

16:50 Završena je utakmica u Krupi na Vrbasu rezultatom 1:1. Brkić je u nadoknadi spasio goste.

90. minut: GOOOOOL. Tuzla City stiže do poravnanja s igračem manje.

75. minut: Lijepa akcija Slobode nakon kornera, Beganović je proigrao Mujagića, ali on nije najbolje zahvatio loptu pa je prilika otiša u nepovrat.

74. minut: Veselinović je zamijenio Mujezinovića, a Subašić ulazi umjesto Boje.

62. minut: Bekrić izlazi, Štilić je na terenu. Kod Slobode je Alić zamijenio Miškovića. Vukomanović je matirao Fejzića.

65. minut: GOOOL u Krupi na Vrbasu. Domaći vode 1:0.

50. minut: Nema golova u Krupi na Vrbasu. Gosti su ostali sa igračem manje. Drugi žuti karton zaradio je Lučić.

49. minut: GOOOOOL. Sloboda vodi. Mujagić je dobio odličnu loptu u prostor i ubacio, a Maksimović ostao sam na drugoj stativi i rutinski matirao Erića. Sumnjiva je bila pozicija Mujagića, čini se da je bio najbliži odbrani Plavih, odnosno u ofsajdu, ali zastavica nije bila podignuta.

46. minut: Od starta drugog dijela Alispahić je u igri umjesto Kosorića.

45. minut: Poluvrijeme u Tuzli. Bez golova. Nema golova ni u Krupi na Vrbasu.

43. minut: Duža pauza nakon što su se Mujezinović i Mujagić sudarili glavama.

41. minut: Golubović brani udarac Bekrića. Lopta se i odbila do veznjaka Želje, ali Bekrić nije uspio ni iz drugog pokušaja. Nevjerovatno.

40. minut: Penal za Želju. Devedžić je igrao rukom nakon što je Zec centrirao...

37. minut: Sada Sivac pokazuje žuti karton Stevanoviću. Ranije su javne opomene zaradili Kosorić i Bojo.

33. minut: Probio je Osmić sada po desnoj strani, centrirao, ali blokira odbrana Plavih. Korner za Slobodu.

27. minut: Velika šansa za Želju. Zec je pobjegao odbrani Slobode, izašao sam pred Golubovića, koji je odbranio njegov udarac.

26. minut: Predragović šutira, Erić bez problema brani.

25. minut: Oštar prekršaj Stevanovića nad Beganovićem, ali sudija Sivac progledao je kroz prste defanzivcu Želje.

10. minut: Prvi pokušaj Želje, Juričić je bio neprecizan.

1. minut: Počele su obje utakmice.

14:49 Tekstualni prijenos možete pratiti na portalu Faktor.ba.