PLBiH
TOK UTAKMICA/ Pobjede Borca, Mladosti i Krupe
Završene su tri utakmice 26. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
17.04.2021. u 14:35

Mladost je u Doboju kod Kaknja savladala Tuzla City 2:0, a Krupa u kanjonu Vrbasa nadigrala Slobodu sa 1:0

Borac je u derbiju kola na Koševu savladao Sarajevo 2:0 i prišao lideru na tabelu na dva boda.

Tekstualni prijenos današnjih mečeva mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba

______________________________

Završena je utakmica. Velika pobjeda Borca koji se primakao Sarajevu na dva boda zaostatka.

93. minut: Slobodan udarac za Sarajevo.

90. minut: Finiš susreta. Borac pred pobjedom.

75. minut: Mešanović je šutirao direktno u Pavlovića.

70. minut: GOOOOOOL. Zakarić je strijelac. Borac ima dva gola prednosti. Sjajan pogodak nekadašnjeg reprezentativca BiH. Gađao je i pogodio suprotni ugao.

66. minut: Milanović mijenja Sušića.

63. minut: U ekipi gostiju u igri je Donald Molls umjesto Vranješa.

59. minut: Miličeviću žuti karton.

57. minut: Hebibović mijenja Jukića.

56. minut: Jukić šutira direktno u Pavlovića.

54. minut: Zakarić je dobio žuti karton nakon prekršaja nad Mešanovićem.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena. Borac nosi minimalnu prednost na odmor.

34. minut: GOOOOOL. Borac vodi. Zakarić je strijelac. Kontranapad Banjalučana, Vranješ je centrirao i pronašao Mehanovića čiji udarac glavom brani Kovačević, ali lopta dolazi do Zakarića koji ovakve prilike s lakoćom pretvara u gol.

29. minut: Nevjerovatna odbrana Pavlovića. Sušić je probao glavom nakon centaršuta Pidre, ali golman Borca je sjajno intervenisao i spasio svoj tim. Najbolja prilika na utakmici.

25. minut: Bez šuteva i okvir gola.

10. minut: Sarajevo opet prijeti. Jukić je glavom spustio za Adukora, ovaj šutira u blok, lopta se odbija do Handžića čiji pokušaj je također blokirala odbrana Borca.

3. minut: Mešanović je šutirao s distance, ali neprecizno.

1. minut: Počeo je dvoboj na Koševu. Krste Velkoski je na maloj svečanosti prije susreta dobio dres s brojem 200, što je broj nastupa koliko je skupio u dresu Bordo tima.

18:48 Bordo tim ima pet bodova više od Banjalučana.

18:46 Sarajevo i Borac igrali su dva meča ove sezone. Na Koševu je bilo 4:2 za Sarajevo, a u Banjoj Luci meč je okončan rezultatom 2:2.

18:19 Sarajevo je danas bez tri standardna prvotimca. To su kartonirani Aleksandar Pejović i Mirko Oremuš, dok zbog bolesti nema Matthiasa Fanima.

Završen je i meč Mladost - Tuzla City (2:0). Tri boda koja su Mladost dodatno približila opstanku, a Tuzlake udaljila od borbe za evropske pozicije.

Kraj u Krupi na Vrbasu. Vrijedna pobjeda Krupe (1:0), koja se sada u potpunosti uključila u borbu za opstanak.

85. minut: Fenomenalna parada Velića poslije šuta Džafića iz slobodnog udarca.

67. minut: Najbolja prilika za Tuzla City u drugom poluvremenu. Šutirao je rezervista Crnkić, Velić opet odlično brani.

55. minut: Sloboda nešto bolja u drugom poluvremenu. Zaprijetili su Tuzlaci preko Predragovića, ali domaćih ostala je netaknuta.

52. minut: GOOOOL. Mladost vodi 2:0. Strijelac je Vladić. Muminović je bespotrebno istrčao s gola, Vladić je bio brži i prebacio loptu u mrežu.

46. minut: Krenuo je drugi dio i u Doboju kod Kaknja.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme u Krupi na Vrbasu. Kurtalić je ušao umjesto Leke u ekipi Slobode.

Poluvrijeme i u Doboju kod Kaknja.

45. minut: Velić je odbranio penal Mišiću.

Poluvrijeme u Krupi na Vrbasu.

44. minut: Penal za Tuzla City. Handžić je oborio Nukića.

37. minut: Nukić šutira malo pored gola, a nakon kornera Ramić glavom pogađa stativu.

33. minut: Zanimljiva situacija u šesnaestercu Mladosti. Mišić je pao, gosti su tražili penal, ali sudija Njegomirović nije se oglasio. Odmah poslije toga Vladić je mogao matirati Muminovića, ali je čuvar mreže zaustavio njegov udarac.

30. minut: Mogla je Krupa uduplati prednost, Mandić je bio u stopostotnoj šansi, ali je bio neprecizan.

25. minut: GOOOOOL. Vodi i Krupa. Mandić dovodi domaće u vodstvo. Mogla je Krupa povesti i sa bijele tačke, ali je Golubović odbranio udarac Dujakovića. Nekoliko trenutaka poslije Mandić je zatresao mrežu Tuzlaka. Bio je ovo peti penal koji je ove sezone zaustavio golman Slobode.

11. minut: GOOOOL. Hiroš pogađa za vodstvo Mladosti. Nukić se poigravao, Hiroš mu oduzeo loptu i odmah gađao i pogodio suprotni ugao gola Muminovića.

1. minut: Počeli su susreti.

14:52 sati: Poštovani čitatelji, dobrodošli na tekstualni prijenos prvih mečeva 26. kola Premijer lige BiH.