TOK UTAKMICA: Olimpik - Krupa 1:1, Mladost - Sloboda 2:0
Odigrani su prvi mečevi 14. kola PLBiH. Na Otoci su Olimpik i Krupa odgirali 1:1, dok je Mladost s 2:0 savladala Slobodu. Direktan tekstualni prijenos ovih mečeva mogli ste pratiti našem portalu.
07.11.2020. u 12:16

Olimpik kao posljednjeplasirani tim, koji je u dosadašnjih 13 kola osvojio šest bodova, dočekuju Krupu koja ima bod više, dok Sloboda gostuje u Doboju kod Kaknja, gdje nisu pobijediti u zadnji šest mečeva.

Treneri dva posljednjeplasirana tima Premijer lige odredili su sastave za današnji meč.

OLIMPIK: Hadžić, Ojdani, Bajraktarević, Muminović, Osmanović, Karić, Perišić, Handžić, Cruz, Lekanić, Dujmović.

KRUPA: Kolak, Karišik, Redžić, Makitan, Nikolić, Dujaković, Palić, Galić, Filipović, Vukmanović, Andrejić.

Ovo su sastavi koje su za danas odabrali Nemanja Miljanović i Gradimir Crnogorac.

MLADOST: Bukvić, Alić, Žulj, Hadžić, Hiroš, Lalić, Dedi, Dejanović, Mahmić, Nikolić, Begić.

SLOBODA: Golubović, Jusić, Devedžić, A. Beganović, Husejinović, Dž. Beganović, Tomašević, Kurtalić, Osmić, Pezer, Mujagić.
______________________________________________________________________________________

KRAJ je i na Otoci, Antoni Bandić je odsvirao kraj duela fenjeraša koji je okončan s 1:1.

90.+2: Crveni karton za Kerima Palića!

90. minut: Četiri minute sudijske nadoknade na Otoci.

KRAJ utakmice u Doboju kod Kaknja, Mladost je savladala Slobodu s 2:0.

90. minut: Tri minute sudijske nadoknade u meču Mladost - Sloboda.

84. minut: GOOOOOOOOL!!! Lekanić je sigurno izveo najstrožiju kaznu za domaći sastav!

83. minut: Penal za Olimpik!

79. minut: Nova stopostotna prilika za goste na Otoci. Hadžić je ponovo izašao kao pobjednik iz situacije "1 na 1". Ovoga puta golman Olimpika nadmudrio je Dujakovića.

77. minut: Treći korner za Slobodu... Mogu li Tuzlaci iz prekida ugroziti domaćina. Tomašević je poslije gužve u šesnaestercu domaćina šutirao pored gola Mladosti.

72. minut: Stopostotna prilika za Krupu, ali Nikolić u situaciji "1 na 1" pogađa golmana Olimpika.

65. minut: Karić šutira za vrha šesnaesterca, Kolak brani.

65. minut: Marko Žulj je prvi igrač Mladosti u notesu Zorana Grbića.

62. minut: Jusić je bio u dobroj prilici za Slobodu, ali šutirao je preko gola.

57. minut: GOOOOOOOOL!!! Stefan Nikolić je sigurno izveo najstrožiju kaznu. Hadzić je pogodio stranu, ali je udarac bio precizan i neodbranjiv.

56. minut: Penal za Krupu na Otoci. Dujmović je srušio Vukmanovića, a Bandić pokazao na bijelu tačku.

57. minut: Velike zasluge za drugi pogodak Mladosti pripadaju i Dejanović, koji je odlično ukrao loptu prije drugog gola.

57. minut: GOOOOOOOOL!!! Nedim Hadžić odbijenu loptu posprema u mrežu Golubovića, koji se nije proslavio prilikom prethodne intervencije.

53. minut: Lukav pokušaj Cruza, ali lopta odlazi pored gola Krupe.

55. minut: Mujagić poslije ubačaja iz kornera glavom šutira preko gola.

54. minut: Prvo uzbuđenje pred golom Mladosti u nastavku. Husejinović je bio u prilici, no sve se završilo kornerom za Slobodu.

53. minut: Grbić je prekinuo igru, Alić je iz slobodnog udarca pogodila Kurtalića. No, sve je u redu, igra se nastavlja.

52. minut: Osim faulira Begića, bit će ovo nova dobra prilika za Alića, koji je već demonstrirao da zna pogoditi iz slobodnjaka.

46. minut: U 40. sekundi Aleksa Andrejić propustio je stopostotnu priliku za Krupu i sa samo nekoliko metara šutirao preko gola.

46. minut: Bandić je označio početak drugog dijela susreta 14. kola između Olimpika i Krupe na stadionu Otoka.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme meča Mladost - Sloboda.

Završeno je i prvo poluvrijeme duela dvije posljednjeplasirane ekipe, a mreže se nisu tresle.

Zoran Grbić odsvirao je kraj prvog poluvremena utakmice u Doboju kod Kaknja. Mladost poslije prvih 45 minuta zasluženo vodi s 1:0.

45. minut: Minut sudijske nadoknade igrat će se u susretu Mladost - Sloboda.

40. minut: Osmanović iz izgledne pozicije šutira pored gola.

43. minut: Sloboda je bila u dobroj poziciji da ugrozi gol domaćina, Kurtalić ju je upropastio lošim dodavanjem.

37. minut: Nešto mirniji period igre na stadionu u Doboju kod Kaknja.

30. minut: Hiroš je nakon odličnog solo-prodora odigrao povratnu loptu za Dedića, no odbrana Slobode izblokirala je njegov šut.

29. minut: Alić je opet pokušao, ovoga puta iz velike udaljenosti, no Golubović sigurno hvata loptu.

24. minut: Zaprijetio je i Olimpik, ali udarac Handžića bez problema zaustavlja gostujući golman.

28. minut: Posjed lopte na strani Mladosti (63% - 37%).

26. minut: Prvi korner na današnjoj utakmici u Doboju kod Kaknja izvesti će Mladost, odnosno njen kapiten Amer Hiroš. Odbarana Slobode otklonila je opasnost...

25. minut: Dobar centaršut Alića u aut boksuje Golubović.

18. minut: Sporna situacija na Otoci. Nikolić je pao u kaznenom prostoru, gosti su tražili penal, ali je sudija Bandić gostujućem napadaču pokazao žuti karton zbog simuliranja.

23. minut: Amar Beganović je tražio penal, a potom i korner za Slobodu poslije duela s Alićem, ali na kraju nije dobio ništa.

19. minut: Mujagić šutira iz velike udaljenosti, Bukvić je siguran.

16. minut: Još jednom je pokušao Alić iz slobodnjaka, Golubović je ovoga puta uspio odbraniti šut strijelca vodećeg gola za Mladost.

15. minut: Žuti karton za Samira Pezera, drugi na utakmici za fudbalere Slobode.

8. minut: Vukmanović je probio desnu stranu, ubacio u srce kaznenog prostora, a Nikolić glavom nije pogodio gol Olimpika.

10. minut: GOOOOOOOOL!!! Alić je još jednom ove sezone potvrdio da ima sjajan udarac lijevom nogom. Mladost vodi 1:0!

9. minut: Žestok start Jusića, dobio je žuti karton, a domaćin slobodni udarca na ivici šesnaesterca.

1. minut: Počeo je i susret na stadionu Otoka.

3. minut: Još jedna dobra prilika za Mladost, ponovo je Anel Dedić bio u šansi, ali je šutirao pored gola.

2. minut: Veliku grešku golmana Slobode ne uspijeva kazniti Dedić. Bila je to odlična prilika za domaći sastav.

1. minut: Počeo je susret između Mladosti i Slobode.