24. kolo
TOK UTAKMICA/ Mladost - Zrinjski 1:1, Radnik - Borac 1:3
Odigrane su dvije utakmice 24. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine,
02.04.2021. u 14:45

U Doboju kod Kaknja Mladost i Zrinjski podijelili su bodove. Dvoboj je završen rezultatom 1:1.

Borac je u Bijeljini rezultatom 3:1 savladao Radnik i primakao se Sarajevu na pet bodova.

Teksutalni prijenos današnjih utakmica mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba

_________________________________________________________________________________

19:51 Kraj meča u Bijeljini. U završnici je isključen trener Radnika Darko Nestorović.

86. minut: GOOOL. Rezervista Moraitis stavlja tačku na "i". Borac vodi sa 3:1.

58. minut: GOOOOL. Zakarić je pogodio s 11 metara. Kozić je otišao u jednu, lopta u drugu stranu. Za nekadašnjeg bh. reprezentativca ovo je deveti gol u sezoni.

57. minut: Penal za Borac. Oboren je Zakarić, a Gigović pokazao na bijelu tačku. Ne slažu se igrači Radnika s ovom odlukom arbitra, ali...

52. minut: GOOOOL. Izjednačenje u Bijeljini. Novaković je strijelac gola za Radnik. Milenković je izveo korner, a Novaković bio najviši u skoku i svojim prvjencem u sezoni poravnao na 1:1.

46. minut: Počeo je drugi dio susreta.

18:51 Završeno je prvo poluvrijeme. Borac na odmor odlazi s minimalnom prednošću.

42. minut: GOOOOL. Almedin Ziljkić dovodi Banjalučane u vodstvo. Poslije odlične asistencije Zakarića, Ziljkić je primio loptu i onda matirao Kozića.

36. minut: Prečka je sada spriječila eurogol Zakarića. Da se mreža Radnika kojim slučajem zatresla, Zakarićev udarac bio bi u konkurenciji za najljepši u sezoni. Ovako, nema promjene rezultata.

35. minut: Javna opomena i za Janjića nakon starta nad Ziljkićem.

31. minut: Saša Novaković dobio je žuti karton zbog prigovora, a Mahir Karić zbog povrede napušta igru. Problemi su to za ionako oslabljene Semberce. Na teren je ušao Milan Vušurović.

27. minut: Uzelac sada u posljednji trenutak interveniše ispred Karića.

22. minut: Meleg šutira direktno u Kozića poslije centaršuta Subića.

17. minut: Dobar pokušaj Ziljkića iz slobodnjaka. Zavrnuo je loptu preko živog zida, ali nije bio dovoljno precizan.

9. minut: Prvi žuti karton zaradio je zbog prigovora Darko Nestorović, trener Radnika.

1. minut: Krenuo je susret  u Semberiji, koji sudi Miloš Gigović.

Kraj utakmice i podjela bodova u Doboju kod Kaknja.

90. minut: Gosti su sada tražili penal, Bilbija smatra da je Mahmić igrao rukom u šesnaestercu. Mulahasanović se nije oglasio.

90. minut: Todorović probija po lijevoj strani, odlično gađa, ali lopta ide pored gola.

90. minut: Igra se sudijska nadoknada.

85. minut: Finiš meča, nema promjena rezultata.

65. minut: Prilika za Mladost poslije kombinacije Dedića i Hadžića, ali golgeteru domaćih bježi lopta.

60. minut: Bilbija u dobroj šansi, ali ne pogađa.

55. minut: Vukoja je probio po desnoj strani i ubacio za Bilbiju, ali golman Velić je na vrijeme napustio svoj gol i spriječio napadača Zrinjskog da postigne pogodak.

46. minut: Počeo je drugi dio. Vukoja je zamijenio Enina u ekipi Zrinjskog. Kod Mladosti nije bilo promjena.

15:46 Završeno je prvo poluvrijeme.

40. minut: GOOOOL. Zrinjski je odmah izjednačio. Strijelac je Damir Zlomislić. On je prvo uzdrmao prečku, a u nastavku akcije lopta je opet došla u njegove noge. Veznjak Zrinjskog je i drugog pokušaja matirao Velića.

38. minut: GOOOOL. Mladost vodi. Hadžić je strijelac!. Sjajno je centrirao Alić, a napadač Mladosti poentirao glavom.

27. minut: Bašić je uputio prizeman centaršut iz kornera, Bilbija topovski šutirao, ali jedan igrač Mladosti blokira udarac. Čini se da je to bio Dedić. Najbolja prilika na meču.

19. minut: Pokušava i Mladost preko Hadžića, ali slab udarac.

17. minut: Dobar prodor Bekića i centaršut s lijeve stane, odbrana Mladosti interveniše, a u nastavku akcije Enin šutira preko gola.

11. minut: Juranović poslije dodavanja Bilbije šutira u dobro postavljenog Velića.

1. minut: Upravo je počela utakmica.

14.45 sati: Poštovani posjetioci dobrodošli na tekstualni prijenos utakmica 24. kola PLBiH. U 15 sati počinje meč Mladost - Zrinjski.