TOK UTAKMICA: Mladost 2:2 Sarajevo, Velež 2:0 Zrinjski
Subotnji program drugog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine otvorili su  Mladost i Sarajevo.
08.08.2020. u 16:28

Duel u Doboju kod Kaknja završen je remijem 2:2, dok je Olimpik na Otoci poražen od Širokog Brijega rezultatom 1:2.  U derbiju kola odigranom na stadionu Rođeni Velež je pobijedio Zrinjski 2:0, a Tuzla City Krupu 1:0. Tekstualni prijenos ovih utakmica mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

Mladost - Sarajevo 2:2 (0:1 Tatar 59', 1:1 Hadžić 61', 1:2 Handžić 67', 2:2 Alić 80')

Olimpik - Široki 1:2 (0:1 Jurilj 40', 0:2 Jurilj 61', 1:2 Osmanovič 64')

Velež - Zrinjski 1:0 (1:0 Cvijanović 44', 2:0 Mulić 89')

Tuzla City - Krupa 1:0 (Ramić 90')

____________________________________________________________________________________________________________

Strijelac je bio Ramić. Tuzla City je upisao prvu ovosezonsku tricu.

89. minut: GOOOOL. Tuzla City je stigao do prednosti.

80. minut: Krupa igra sa igračem manje. Palić je zaradio dva žuta kartona.

67. minut: Mreže na Tušnju i dalje miruju.

Završeno je prvo poluvrijeme. (0:0).

30. minut: Nakon pola sata igre na Tušnju gdje se sastaju Tuzla City i Krupa nema golova.

Kraj u Mostaru. Velež je trijumfovao rezultatom 2:0. Pogađali su Cvijanović i Mulić.

88. minut: GOOOOOOOL! Fejsal Mulić postiže gol iz slobodnjaka. Sjajan momenat za prvjenac.

88. minut: Slobodan udarac za Rođene iz dobre pozicije.

80. minut: Gosti su sve karte bacili u napad, ali ne pronalaze put do gola Veleža.

67. minut: Zicer za Filipovića, koji je loše zahvatio loptu. Bobić siguran.

65. minut: Lijepo gađa Mulić, Horkaš brani.

60. minut: Pola sata do kraja utakmice. Bez većih uzbuđenja, Velež čuva stečenu prednost.

46. minut: Počeo je drugi dio meča.

Kraj prvog poluvremena.

45. minut: Opasan napad Zrinjskog preko Ognjena Todorovića. Ostaje 1:0.

44. minut: GOOOOOL. Cvijanović dovodi Velež u vodstvo. Sjajno se snašao napadač Rođenih, primio loptu i slabijom lijevom nogom sa desne strane pogodio suprotni ugao. Horkaš se pružio koliko je dug, ali nije uspio zaustaviti udarac.

40. minut: Ćosić ruši brzonogog Todorovića, a Adis Mulahasanović fudbaleru Veleža pokazuje žuti karton.

36. minut: Kakva šansa za Zrinjski. Bilbija je "provozao" odbranu Rođenih i šutirao, a Bobić uz pomoć stative sjajno odbranio.

32. minut: Žuti karton za Arežinu.

24. minut: Miruju mreže u Vrapčićima. Utakmicu sa tribina posmatra i legendarni Princ s Neretve Dušan Bajević.

16. minut: Sjajno je pokušao Cvijanović, nema promjene rezultata. Prva velika prilika na utakmici.

Kraj. Olimpik 1:2 Široki Brijeg.

12. minut: Početno ispitivanje snaga u mostarskom derbiju.

Tri minute nadoknade na Otoci, bez promjene rezultata.

Pet minuta do kraja na Otoci - Olimpik 1:2 Široki Brijeg

1. minut: Počela je utakmica u Vrapčićima. Historijska, prvi put pod reflektorima na stadionu Rođeni.

Kraj utakmice u Doboju kod Kaknja. Mladost je kreirala iznenađenje i hrabrom igrom otkinula bod prvaku BiH. Duel je završen rezultatom 2:2.

Olimpik je smanjio protiv Širokog. Strijelac je Osmanović u 64. minuti.

90. minut: Pet minuta nadoknade na stadionu Mladosti.

87. minut: Dobra šansa za Sarajevo, dobro intereveniše odbrana domaćih.

Široki Brijeg je uduplao prednost na Otoci. Sada je 0:2. Opet je pogodio Jurilj.

80. minut: GOOOOOL. Odličan pogodak Enesa Alića iz slobodnog udarca. Mladost je izjednačila.

74. minut: Šerbečić je sada imao priliku završiti utakmicu u Kaknju. Defanzivac Sarajeva glavom šutira preko gola.

67. minut: GOOOOOL. Sarajevo ponovo vodi. Handžić je strijelac.

61. minut: GOOOOOL. Nedim Hadžić je izjednačio na 1:1. On je uspio pobjeći Šerbečiću i pogoditi mrežu bivšeg tima.

59. minut: GOoooL. Tatar je precizan sa 11 metara. Njegov drugi gol u sezoni.

58. minut: Srušen je Rahmanović u šesnaestercu Mladosti. Penal za Sarajevo!

55. minut: Izmjena kod Mladosti - Mašić umjesto Marića.

Mostarski derbi u Vrapčićima igraju Velež i Zrinjski. Stigli su sastavi:

Velež: Bobić, Zvonić, Zeljković, Pršeš, Ćosić, Cvijanović, Brandao, Osimć, Dario, Radovac, Mulić

Zrinjski: Horkaš, Barbarić, Jakovljević, Bekić, Tičinović, Arežina, Zlomislić, Bilbija, Todorović, Filipović, Škrbić

GOOOOL. Široki Brijeg na Otoci od 40. minute vodi protiv Olimpika sa 1:0. Pogodio je Alen Jurilj.

46. minut: Opasan udarac Marića, lopta odlazi iznad gola.

46. minut: Počinje drugo poluvrijeme duela Mladost - Sarajevo.

Deset minuta do kraja prvog dijela utakmice na Otoci. I dalje mreže miruju.

Na Otoci poslije 15 minuta igre između Olimpica i Širokog Brijega  ništa - ništa.

Kraj prvog poluvremena. Nema golova u Doboju kod Kaknja.

39. minut: Žuti i Rahmanovića, koji danas igra jubilarnu stotu utakmicu u Premijer ligi BiH.

36. minut: Marić zbog starta nad Rahmanovićem dobija žuti karton.

35. minut: Kolosalna prilika za Velkoskog, čiji udarac blokira jedan odbrambeni fudbaler Mladosti.

29. minut: Handžić ponovo u sjajnoj šansi i ponovo je zakazala realizacija.

28. minut: Fudbaleri Mladosti traže penal, nakon što je lopta u ruku pogodila Šerbečića, a sudija odmahuje rukama. Negodovali su igrači i klupa domaćih.

Sporna situacija u šesnaestercu Sarajeva

17. minut: Mat pozicija za Handžića. On je ostao sam poslije centaršuta Rahmanovića, ali je slabo zahvatio loptu glavom.

12. minut: Vazda je pokušao iz slobodnog udarca, ali samo do živog zida.

7. minut: Sarajevo ozbiljno prijeti preko Tatara, ostaje 0:0.

Olimpik i Široki Brijeg od 17.30 sati igraju na Otoci. Treneri su odabrali početne postave: Olimpik: Hadžić, Milović, Ojdanić, Osmanović, Zeba, Handžić, Milanović, Hadžanović, Lekanić, Dujmović, Šišić;  Široki Brijeg: Zlomislić, Cipetić, Čuljak, Ćorić, Jurilj, Marić, Radeljić, Jurić M., Begić, Jurić S., Pervan

1. minut: Handžić se otvorio u šesnaestercu i šutirao, ali lopta odlazi pored desne stative gola Mladosti.

1. minut: Sudija Miloš Gigović označio je početak utakmice.

- 5. minuta: Igrači izlaze na teren.

-5. minuta: Iz FK Sarajevo obznanili su da je Halid Šabanović teže povrijeđen i da će pauzirati šest do osam mjeseci.

Trener Sarajeva Vinko Marinović i privremeni šef struke Mladosti Elvedin Beganović odabrali su sastave:

Mladost: Bukvić, Alić, Vazda, Hadžić, Biber, Lalić, Dedić, Marić, Mahmić, Nikolić, Begić. Na klupi: Pirić, Duraković, Tunjić, Hrustanović, Mirkov, Kovač, Mašić

Sarajevo: Kovačević, Hodžić, Pidro, Miličević, Šerbečić, Đokanović, Oremuš, Rahmanović, Tatar, Velkoski, Handžić. Na klupi: Džafić, Bešić, Mustedanagić, Ahmetović, F. Hodžić, Jukić, Dupovac, Cruz, Fanimo

U petak su odigrane dvije utakmice drugog kola. Željo je bio siguran na gostovanju kod Radnika, slavivši sa 2:0, a identičnim rezultatom je Borac u Banjoj Luci pobijedio Slobodu.