TOK UTAKMICA: Krupa - Mladost 3:0, Sarajevo - Željezničar 3:1, Široki Brijeg - Zrinjski 1:0
Tri susreta 28. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine odigrana se danas, a sva su bila svojevrsni derbiji.
01.05.2021. u 14:45

Onaj u borbi za začelje odigrali su Krupa i Mladost (3:0). Sarajevo je na Koševu bilo bolje od Željezničara, a hercegovački derbi pripao je Širokom Brijegu.

Tekstualni prijenos utakmica mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

___________________________________________________________________

Kraj na Pecari, pobjeda Širokog Brijega.

90. minut: Crveni karton za Grgića, mladog igrača Širokog Brijega.

77. minut: Ljubić je pokušao sa vrha šesnaesterca, ali brani golman Širokog Brijega.

63. minut: Nevjerovatno šta je sada promašio Mašić. Žalit će Mostarci za ovom prilikom. Nekoliko trenutaka kasnije Filpović je prijetio, ali brani Miškić.

57. minut: GOOOOOOOOOOLLLLLLLL! Široki Brijeg vodi protiv Zrinjskog. Strijelac je Stanić. Igraš Širokog je šutirao, lopta je pogodila Jakovljevića i prevarila golmana Mostaraca.

54. minut: Bekić je šutirao, ali je njegov udarac izblokiran. Koner je za Zrinjski.

46. minut: Široki je krenuo ofanzivno u nastavku, ali se Zachara spetljao u odsudnom momentu.

45. minut: Poluvrijeme je na Pecari.

44. minut: Jurilj je mogao dovesti Široki u vodstvo, ali je šutirao pored gola. Ekspresno je odgovorio Zrinjski. Filipović je presjekao povratnu loptu, ali nije uspio prevariti Miškića.

38. minut: Stanić iz slobodnjaka šutira pored gola Zrinjskog. Na drugoj srani Musa u posljednji momenat spašava ispred Juranovića.

34. minut: Sada je izblokiran Nemanja Bilbija.

28. minut: Zrinjski je sada zaprijetio, ali Miškić čuva gol Širokog Brijega.

15. minut: Pokušao je Bilbija sa distance, brani Miškić.

11. minut: Iza nas je deset minuta igre, ništa - ništa na Pecari.

1. minut: Počeo je meč na Pecari.

90. minut: Kraj na koševu, slijedi derbi na Pecari.

90. minut: Igrat će se još četiri minute.

82. minut: Opet je Sarajevo zaprijetilo iz kontre, ali Čeliković spašava sa gol-linije.

72. minut: GOOOOOOOOOOLLLLLLL! Juričić smanjuje na 3:1.

69. minut: Sarajevo je zaprijetilo iz kontre, ali Pejović je loše šutirao.

60. minut: GOOOOOOOOOOOLLLLLLLL! Fanimo pogađa iz slodonjaka za 3:0.

55. minut: Štilić je promašio penal! Kovačević je odbranio penal kapitenu Plavih.

54. minut: Penal za Željezničar!

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme.

45. minut: GOOOOOOOOLLLLLLLLL! Sarajevo vodi 2:0! Mešanović je strijelac! Katastrofalno je pogriješio Blažević, Bordo tim je istrčao kontru, Pejović asistirao, a Mešanović pogodio za 2:0.

44. minut: Opasno prijeti Mešanović, ali Erić paradom spašava svoj gol.

38. minut: GOOOOOOOLLLLLLLLLL! Sarajevo vodi golom Fanima! Englez se izborio za poziciju između Ikića i Šehića, te rutinski pogodio.

37. minut: Pidro je sada zagrijao dlanove golmana Erića.

22. minut: Stopostotna prilika za Želju. Štilić je išao sam na Kovačevića, ali je Đokanović uklizao i spasio gol Sarajeva.

11. minut: Sada je pokušao i Velkoski, ali nije uhvatio volej.

9. minut: Fanimo je promašio najveću priliku na utakmici. Uklizao je Ikić i spasio gol Želje.

6. minut: Fanimo je pokušao iz teške situacije, ali šalje loptu u aut.

2. minut: Mešanović je u ofsajdu, ništa od prilike za Sarajevo.

1. minut: Počeo je derbi na Koševu.

16:54 sati: Uskoro počinje derbi na Koševu.

90. minut. Kraj u Krupi na Vrbasu, domaći su slavili 3:0.

82. minut: GOOOOOOLLLLLLL! Krupa je riješila pitanje pobjednika. Nikolić je strijelac.

56. minut: Mladost je zaprijetila preko Ćerimagića, ali bez promjene rezultata.

16:07 sati: Od 16. 55 sati na Koševu se igra derbi između Sarajeva i Željezničara. Treneri Blaž Slišković i Vinko Marinović odredili su sastave.

Za Želju će od prve minute igrati: Erić, Kosorić, Štilić, Alispahić, Blažević, Bojo, Čeliković, Lendrić, Ikić, Gasal i Šehić.

S druge strane Marinović će na teren poslati sljedeći sastav: Kovačević, Pidro, Oremuš, Mustedanagić, Mešanović, Velkoski, Miličević, Pejović, Đokanović, Dupovac i Fanimo.

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme, Krupa vodi 2:0.

28. minut: GOOOOOOOLLLLL! Krupa vodi 2:0, Mandić je strijelac.

19. minut: Dujaković je imao još jednu priliku, ali Velić sada spašava Mladost.

11. minut: GOOOOOOLLLLLL! Krupa vodi protiv Mladost golom Dujakovića! Pogotku je prethodio jedanaestarec za domaće nako što je Dedić faulirao Mandića, a sudija Gigović pokazao je na "kreč".

1. minut: Počeo je meč u Krupi na Vrbasu.

14.45 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor dobrodošli na tekstualni prijenos utakmica 28. kola Premijer lige BiH.