City i dalje lider
TOK UTAKMICA/ Kompletirano deveto kolo Premijer lige BiH
Kompletirano je deveto kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine.
18.09.2021. u 15:57

Posušje i Radnik remizirali su u prvom meču subotnjeg programa rezultatom 1:1, bodove su podijelili Željezničar i Velež odigravši meč bez pogodaka.

Tuzlanski derbi pripao je Tuzla Cityju koji je slavio protiv Slobode 1:0. Zrinjski je u posljednjem duelu 9. kola nadigrao Rudar Prijedor sa 3:0.

______________

Zrinjski: Kukić, Barišić, Ćorluka, Zlomislić, Sabljić, Bekić, Savić, Jakovljević, Juranović, Tičinović, Bilbija

Rudar: Šćekić, Saiku, Pekija, Pavlović, Santos, Bilbija, Burazor, Mandić, Dojčinović, Marić, Jakupović

Tekstualni prijenos utakmica mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

_____________

Kraj utakmice.

90. minut: Zrinjski mirno privodi meč kraju.

59. minut: GOOOOL. Treći put je Šćekić savladan. Ovoga puta strijelac je Barišičć a Bekić bilježi treću asistenciju na meču.

50. minut: Juranović je šutirao, brani Šćekić.

46. minut: Počeo je drugi dio.

Završeno je prvo poluvrijeme u Mostaru.

38. minut: Mogli su domaći postići i treći pogodak na meču. Bilbija je pobjega odbrani Rudara, šutirao, ali je njegov udarac zaustavila stativa.

35. minut: GOOOOL. Zrinjski je uduplao vodstvo. Pogodio je Savić glavom nakon kornera. Još jedna asistencija ide na konto Almira Bekića.

10. minut: GOOOOL. Zrinjski vodi. Bekić je ubacio, Juranović pogodio.

1. minut:  Krenuo je meč u Mostaru između Zrinjskog i Rudara.

____________

90+1: GOOOOOL. Tuzla City vodi. Krpić je strijelac. Karjašević je probio po boku, uposlio Krpića, a ovaj ovakve situacije s lakoćom pretvara u pogodak. Tako je bilo i ovoga puta.

74. minut: Odbrana Slobode u posljednjem trenutku blokira pokušaj Mešinovića.

63. minut: Krpić je glavom pogodio mrežu Slobode, ali je signaliziran ofsajd.

61. minut: Dobra kombinacija fudbalera Slobode nakon prekida, Jusić je šutirao pored gola.

53. minut: Veselinović odmah napušta igru. I on se povrijedio. Iz igre je izašao i Alić, a na travnjaku su Mehmedović i Zilčić.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme. Veselinović umjesto Husejinovića kod Slobode. Vjerovatno je riječ o povredi.

Završen je prvi dio. Miruju mreže zahvaljujući raspoloženom golmanu Nevresu Fejziću.

33. minut: Sloboda je promašila penal. Fejzić je zaustavio udarac Dženisa Beganovića.

25. minut: Nukić će zbog povrede van igre, mijenja ga Efendić.

24. minut: Ćivić je centrirao, lopta pogađa prečku.

23. minut: Fantastičan šut Osmića sa 25 metara i sjajna parada Fejzića.

9. minut: Husejinović je zatresao mrežu Tuzla Cityja, gol je poništen zbog ofsajda.

7. minut: Maksimović sjajno prolazi i šutira, lopta ide pored stative.

1. minut: Počeo je susret u Tuzli.

Kraj na Grbavici.

90. minut: Pet minuta nadoknade.

88. minut: Veliki promašaj Anđušića. Traljavo je šutirao nakon dodavanja Ćosića. Lopta je otišla pored gola.

84. minut: Juričiću je malo nedostajalo da se iskupi za promašeni penal. Izborio se za jednu loptu, ali loše je šutirao, Zeljković u nastavku akcije otklanja opasnost.

79. minut: Anđušić umjesto Vehabovića kod Veleža.

72. minut: Juričić je sa bijele tačke poslao loptu preko gola. Velika šansa ide u nepovrat.

69. minut: Penal za Želju. Sudija Jelić se mnogo dvoumio poslije duela Zdunića i Zeljkovića, a onda pokazao na bijelu tačku. Žestoki protesti fudbalera Veleža, naročito kod pomoćnog sudije, koji je, čini se, signalizirao prekršaj.

Kraj u Posušju. Remi Posušja i Radnika rezultatom 1:1.

66. minut: Žuti karton za Pršeša.

63. minut: Beća mijenja Boju, a Zdunić Subašića.

90. minut: GOOOL. Posušje stiže do poravnanja protiv Radnika. Sada je 1:1.

58. minut: Fenomenalna akcija Veleža, Vehabović nije uspio pogoditi mrežu Želje. Šutira je tik pored gola.

55. minut: Željo mnogo bolji na otvaranju drugog poluvremena.

46. minut: Krenuo je drugi dio susreta na Grbavici.

Završeno je prvo poluvrijeme.

45. minut: Dvije minute nadoknade.

39. minut: Tarik Isić je zbog igranja rukom postao prvi igrač na meču koji je zaradio žuti karton.

17. minut: Velika prilika za Želju nakon kornera. Prvo je nakon kornera pokušao Kosorić, lopta se odbila do Juričića čiji udarac iz peterca brani Bogdanović.

Poluvrijeme u Posušju. Radnik kao gosto vodi sa 1:0.

15. minut: Hasanović sa distance pored gola.

10. minut: Velika šansa za Velež. Ćosić je pobjegao i šutirao, lopta je prošla ispod Bendera, ali jedan igrač Želje interveniše s gol-crte.

4. minut: Prva opasnost pred golom Veleža. Mujezinović je ušao u šesnaesterac, ali interveniše odbrana gostiju.

1. minut: Sudija Frano Jelić dao je znak za početak meča u Dolini ćupova.

Na stadionu Grbavica ambijent je fantastičan. U toku je intoniranje Tifine Grbavice.

12. minut: GOOOOL. Gosti iz Bijeljine vode 1:0.

1. minut: Počela je utakmica na Mokrom docu.

15:50 sati: Poštovani čitatelji dobrodošli na tekstualni prijenos mečeva devetog kola Premijer lige BiH.