Konferencijska liga
TOK UTAKMICA/ Hamrun - Velež 1:0; Tuzla City - AZ Alkmaar 0:4, Zrinjski - Tirana 3:2
Revanš utakmice drugog kola kvalifikacija za Konferencijsku ligu igraju se večeras, a na teren će i tri bosanskohercegovačka predstavnika.
28.07.2022. u 19:29

Fudbaleri Veleža završili su učešće u Evropi za ovu sezonu.

Izabranici Amara Osima su nakon minimalnog poraza u prvom meču drugog pretkola Konferencijske lige od Hamruna i u revanšu poraženi istim rezultatom.

Fudbaleri Tuzla Cityja poraženi su sa 4:0 u revanšu drugog pretkola Konferencijske lige, te se oprostili od Evrope za ovu sezonu.

Zrinjski se plasirao u treće pretkolo Konferencijske lige.

Nakon pobjede rezultatom 1:0 u Tirani, prvak naše zemlje je u revanšu slavio sa 3:2.

Tekstualni prijenos mečeva drugog pretkola Konferencijske lige pratili ste na portalu Faktor.ba.

- - - - - - - - - - - - - - - -

Kraj susreta u Mostaru. Zrinjski se plasirao u treće pretkolo Konferencijske lige.

93. minuta: Mandić pogađa prečku.

84. minut: GOOOOOLLLL. Tirana smanjuje na 3:2.

81. minut: GOOOOOOOLLLL. Ćuže povećava prednost Zrinjskog.

Završen je meč na Grbavici. AZ Alkmmar

69. minuti: Nevjerovatan promašaj Hasanija. Tirana je mogla do izjednačenja...

81. minut: GOOOOOLLLLL. AZ Alkmaar postiže četvrti pogodak. Strijelac De Jong.

80. minut: Još 10 minuta susreta na Grbavici, bez promjene rezultata.

60. minut: Prečka Barišića, mogao je Zrinjski do 3:1...

51. minut: GOOOOOLLL. Ismajlgeci smanjuje vodstvo Zrinjskog.

63. minut: GOOOOOOLLLLLL. Lahto pogađa za 3:0. Šteta za Tuzla City.

61. minut: GOOOOOOLLLLL. Pavlidis udvostručuje vodstvo AZ Alkmaara.

Kraj meča na Malti. Velež je završio svoje učešće u Evropi za ovu sezonu.

97. minut: Sjajna prilika za Hamrun, ali Bogdanović sjajno brani.

50. minut: Žuti karton za Hatzidiakosa zbog prekršaja nad Kuzmanovićem.

95. minut: Vehabović šutira, lopta odlazi pored gola.

90. minut: Čak devet minuta sudijske nadoknade na Malti.

89. minut: Anđušić šutira, lopta odlazi pored gola.

Kraj prvog dijela u Mostaru. Zrinjski vodi sa 2:0.

83. minut: Udarac Vehabovića iz slobodnog udarca ulazi u korner. Velež pred ispadanjem iz Evrope.

37. minut: GOOOOOLLLLLL. Tičinović sjajni pogotkom udvostručuje prednost Plemića.

Poluvrijeme na Grbavici.

44. minut: Nizozemci su mogli udvostručiti vodstvo, ali Fejzić sjajno brani.

25. minut: GOOOOOOOLLLLL. Janković sjajno pogađa za vodstvo Plemića.

64. minut: Velež je mogao do izjednačenjha. Haskić promašuje sjajnu šansu.

34. minut: GOOOOOOLLLL. De Wit pogađa za vodstvo AZ Alkmaara na Grbavici.

54. minut: Blokiran šut Pantelića, i dalje je 1:0 za Maltežane.

10. minut: Bez uzbuđenja u Mostaru.

23. minut: Sjajna prilika za Tuzla City. Smajlagić šutira, lopta odlazi preko gola.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme na Malti.

1. minut: Počeo je susret u Mostaru. Sretno Plemići.

10. minut: Gosti pokušavaju iz slobodnog udarca, Fejzić sjajno brani.

10. minut: Nukić požutio nakon oštrog starta.

9. minut: Tuzla City drži loptu u svojim nogama.

Poluvrijeme na Malti. Domaći Hamrun vodi protiv Veleža sa 1:0.

48. minut: Velika prilika za Maltežane, Dodo pogađa stativu.

1. minut: Počeo je susret na Grbavici. Sretno Tuzlaci!

20:43 sati: Sve je spremno za susret na Grbavici. Tribine Istok i Zapad su ispunjene do posljednjeg mjesta.

40. minut: Amar Osim pravi prvu izmjenu. Umjesto Halilovića na teren ulazi Pavić.

20:38 sati: Tuzla City će imati veliku podršku sa tribina.

34. minut: Velež se grčevito brani. Jonny propušta veliku šansu.

32. minut: Maltežani pokušavaju iz slobodno udarca, Bogdanović brani.

30. minut: Pola sata igre na Malti, i dalje je 1:0.

23. minut: Pokušaj Halilovića iz slobodnog udarca, golman domaćih brani.

21. minut: Šut Radovca, lopta odlazi preko gola.

19. minut: Velika šansa za Velež. Zeljković pogađa prečku, ostaje 1:0 za Maltežane.

15. minut: GOOOOOLLLLLLLL. Hamrun vodi sa 1:0, strijelac je Jonny.

11. minut: Prva ozbiljnija situacija na meču. Maltežani nakon kontre dolaze do prilike, ali Bogdanović na visini zadatka.

5. minut: Velež djeluje agresivno na početku meča. Rođeni od prvog sudijskog zvižduka vrše pritisak na odbranu domaćeg tima.

20:01 sati: U najboljoj poziciji je Zrinjski, koji će Pod Bijelim brijegom od 21 sat braniti 1:0 protiv Tirane. Plemići su u prvoj utakmici mogli slaviti i ubjedljivije, te su pokazali su da su kvalitetniji tim.

Poznati su sastavi za ovaj meč:

HŠK Zrinjski: Čondrić, Ćorluka, Magdić, Barišić, Memija, Kamenar, Savić, Tičinović, Janković, Jukić, Bilbija.

Tirana KF: Bekaj, Ismailgeci, Toševski, Bahiratche, Najdovski, Totre, Aleksi, Limaj, Seferi, Xhixha, Devid.

1. minut: Počeo je meč na Malti. Sretno Rođeni!

19:57 sati: Igrači oba tima su izašla na teren.

19:46 sati: Tuzla City od 20:45 sati na Grbavici dočekuje AZ Alkmaar, a poznati su sastavi i za ovaj meč:

FK Tuzla City: Fejzić, Nukić, Šukilović, Čeliković, Mehidić, Karjašević, Hrkać, Kuzmanović, Mišić, Mešinović, Smailagić.

AZ Alkmaar: Verhulst, Kerkez, Martins Indi, Beukema, Hatzidiakos, Clasie, De Wit, Reijnders, Odgaard, Evjen, Pavlidis.

19:43 sati: Pravdu na ovom meču dijelit će Juri Frischer iz Estonije.

19:38 sati: Poznati su sastavi za ovaj duel:

FK Velež: Bogdanović, Bajrić, Ikić, Zeljković, Halilović, Pršeš, Radovac, Hasanović, Ćosić, Haskić, Pantelić.

FC Hamrun: Bonello, Camenzuli, Bjeličić, Emerson, S. Borg, Corbolan, Guillameir, Prsa, Dodo, Jonny, Mashike.

19:31 sati: Rođeni love deficit od jednog pogotka iz prvog meča (0:1), kada su realno podbacili, ali su i Maltežani na Grbavici pokazali svoj kvalitet.

19:30 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor, doborodošli na tekstualni prijenos utakmice Hamrun - Velež.