12. kolo
TOK UTAKMICA/ Borac - Sloga 2:1, Leotar - Željo 0:1
Završene su dvije utakmice subotnjeg programa 12. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.
01.10.2022. u 13:52

Borac je u Bosanskom Novom bio bolji od Sloge rezultatom 2:1, dok je Željo rezultatom 0:1 u Trebinju slavio protiv Leotara.

Tekstualni prijenos utakmica mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

___________________

Kraj meča u Trebinju i minimalna pobjeda Želje.

92. minut: Stojković iz slobodnog udarca šutira preko gola.

90. minut: Četiri minute nadoknade.

90. minut: Slobodan udarac za Leotar na 17 metara od gola.

80. minut: Velika prilika za Leotar poslije ubacivnja iz auta. Bender je otišao u prazno, Aćimović glavom šalje loptu pored gola.

60. minut: Štilić je išao sam prema Puletiću, na kraju nije uspio šutirati nakon što ga je stigao Uzelac.

51. minut: Beganović je pao u šesnaestercu Leotara i tražio penal, sudija Jelić pokazao mu je žuti karton zbog simuliranja. Ovo mu je treći akumulirani žuti karton i on neće biti u kombinacijama za naredno kolo i utakmicu protiv Zrinjskog na Grbavici.

48. minut: Griješi Drina, šutira Stojković, Bender brani. Dobra prilika za domaće.

46. minut: Dvostruka izmjena kod Leotara. Teren su napustili Perišić i Karić, a Uzelac i Stojković dobili su priliku za igru.

Kraj u Bosanskom Novom. Borac je trijumfovao protiv Sloge rezultatom 2:1.

Poluvrijeme u Trebinju. Željo vodi sa 0:1.

84. minut: GOOOOOL. Mrkaić vraća prednost Borcu. Sada je 2:1.

32. minut: Prilika za Leotar, Aćimović šutira pravo u Bendera.

69. minut: Sloga je ostala s igračem manje. Dadić je dobio drugi žuti karton.

28. minut: Santos je došao do lopte, ali je sudija Jelić svirao prekršaj. Željin Brazilac sam bi išao prema golu Leotara. Diskutabilna odluka arbitra Jelića. Zbog protesta je na klupi Želje požutio Bekrić.

18. minut: GOOOOOOL. Željo vodi, Hodžić nastavlja golgetersku seriju. Veznjak Želje zatresao je mrežu Leotara poslije centaršuta Štilića iz kornera.

15. minut: Štilić je uzdrmao stativu.

8. minut: Beganović je zatresao mrežu Leotara, pogodak je poništen zbog ofsajda. Čini se da je Željo žestoko oštećen.

48. minut: GOOOOOL. Sloga je poravnala preko Kulenovića.

1. minut: Počeo je duel u Trebinju.

Kraj prvog poluvremena na meču Borac - Sloga. Banjalučani zasluženo vode rezultatom 1:0.

32. minut: Tatar pogađa stativu.

17. minut: GOOOOOL. Borac vodi. Jurilj je strijelac poslije centaršuta Subića. Za Jurilja je ovo prvjenac u dresu Borca.

14. minut: Velika šansa za Borac, Jurilj je dva puta šutirao pravo u golmana Sloge.

14:06 Marko Maksimović danas će debitovati na klupi Leoatara, a odlučio se za sljedećih 11:  Puletić, Milović, Čubrilo, Todorović, Aćimović, Đajić, Perišić, Cmiljanović, Karić, Čavić, Matković

14:02 Sastav Željezničara za meč u Trebinju: Bender, Malić, Cocalić, Štilić, Hodžić, Drina, Santos, Beganović, Beća, Galić, Amoah

14:01 Krenuo je susret Borac - Sloga.