PLBiH, 11. kolo
TOK UTAKMICA: Borac - Sarajevo 1:0, Tuzla City - Velež 2:1, Rudar - Radnik 2:0
Tri susreta 11. kola Premijer lige BiH u fudbalu odigrana su danas, a preostala tri se igraju u nedjelju.
25.09.2021. u 16:45

Sve tri pobjede ostvarili su domaći timovi. Tuzla City je slavio protiv Velež, a Borac protiv Sarajeva.

Tekstualne prijenose utakmica mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.
_____________________

90. minut: Kraj u Banjoj Luci, Borac je slavio sa 1:0.

80. minut: Velika prilika za Sarajevo. Fanimo je uhvatio volej, ali je šutirao pored gola.

78. minut: Opet se u Banjoj Luci čuju političke poruke. Navijači na cijelom stadionu standiraju "Srbija - Kosovo".

63. minut: Kakva odbrana Pavlovića! Odbranio je nemoguće...

60. minut: Pidro je pokušao iz slobodnjaka, ali se Pavlović nije dao zbuniti.

50. minut: Pokušao je i Vušurović, ali sada Dizdarević brani.

47. minut: GOLLLLLL! Vranješ pogađa glavom za vodstvo Borca. Pogriješio je Trako, Zakarić je ubacio sa desne strane, a kapiten Borca glavom loptu od prešku poslao u mrežu.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme.

45. minut: I opet Moraitis. Sada je glavom šutirao preko gola.

45. minut: Velika prilika za Borac. Vranješ je povukao kontru, uposlio je Moraitisa, koji je iz dobre situacije šutirao pored gola. Najbolja prilika na utakmici.

41. minut: Još jedna diskutabilna odluka Bandića i njegovog pomoćnika Udovičića. Mols je napravio prekršaj nad Oremušom, ali je Udovičić pokazao kontra faul i žuti karton igraču Sarajeva. Izazvalo je to novi revolt kod gostujućeg tima.

30. minut: Bilo je opasno pred golom Borca, ali Vojnović otklanja opasnost.

16. minut: Gosti su sve nezadovoljniji suđenjem Bandića i burno reaguju na gotovo svaku njegovu odluku.

7. minut: Velika prilika za Borac! Subić je uposlio Moraitisa, koji iz izgledne situacije šutira pored gola.

1. minut. Počeo je meč u Banjoj Luci.

18:54 sati: Uskoro počinje derbi 11. kola u kojem će snage odmjeriti Borac i Sarajevo.

90. minut: Kraj na Tušnju, pobjedu Tuzla Cityja.

90. minut: Igrat će se četiri minute sudijske nadoknade.

77. minut: Ulazimo u finiš meča na Tušnju, bez većih uzbuđenja u posljednjim minutama.

55. minut: Kakva prilika za Rođene! Cvijanović je išao sam na gol Tuzlaka, ali je šutirao preko gola.

49. minut: Prijeti i Dejanović, ali je šutirao pored gola.

47. minut: Velika prilika za Velež. Cvijanović je prošao po lijevoj strani, ali je šutirao pored gola.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme na Tušnju.

42. minut: GOLLLLLLLL! Zajmović je pogodio za 2:1.

38. minut: Fejzić brani udarac Pršeša.

31. minut: Atraktivno je pokušao Ovčina, Fejzić je samo pogledom ispratio loptu, koja je završila pored gola.

28. minut: Još jedna velika prilika za domaće. Elvis Mehanović je nakon korenar pokušao petom, ali je Bogdanović sada odbranio.

25. minut: Mogao je Džafić dotući Rođene, ali je njegov udarac izblokiran.

21. minut: Zaprijetio je i Velež preko Ćosića, ali je Fejzić spasi svoj gol. U nastavku akcije Zajmović je promašio veliku priliku.

8. minut: GOLLLLLLLL! Mišić pogađa za 2:0.

3. minut: GOLLLLLLLL! Mirzad Mehanović pogađa za 1:0.

2. minut: Penal za Tuzla City! U duelu su bili Ovčina i Džafić, a Peljto je, na iznenađenje svih, pokazao na bijelu tačku.

1. minut: Velika prilika za Tuzla City. Mirzad Mehanović je snažno šutirao u 21. sekundi, ali Bogdanović brani.

1. minut: Počeo je meč na Tušnju.

16:50 sati: Završen je meč u Prijedoru, gdje je Rudar bio bolji od Radnika (2:0).

16.45 sati: Poštovani čitatelji portala Faktor, dobrodošli na tekstualni prijenos utakmica 11. kola PLBiH.