TOK UTAKMICA: Borac - Leotar 0:0, Posušje - Sarajevo 0:2, Rudar - Široki Brijeg 1:1
Danas su odigrane tri utakmice 2. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u fudbalu.
25.07.2021. u 16:45

Od 17 sati odigrana su dva duela. Posušje je na Mokrom docu poraženo od Sarajeva (0:2), dok su Široki Brijeg i Rudar podijelili bodove u Prijedoru - 1:1.

Posljednji meč današnjeg programa odigrali su Borac i Leotar (0:0), dok je derbi Zrinjski - Velež odgođen zbog nastupa Rođenih u Evropi.

Tekstualne prijenose utakmica mogli ste pratiti na portalu Faktor.ba.

___________________________

Kraj u Banjoj Luci, završeno je bez golova - 0:0.

95. minut: Živković promašio nemoguće! Svi u Borcu uhvatili su se za glavu.

84. minut: Sve je manje vremena za Borac. Leotar se sjajno brani i čeka svoju priliku iz kontranapada.

63. minut: "Odgovorio" je Meleg na drugoj strani, ali brani golman Leotara.

61. minut: Ristić je snažno šutirao, ali Ćetković brani i spašava gol Borca.

46. minut: Počelo je drugo poluvrijeme u Banjoj Luci.

45. minut: Završeno je prvo poluvrijeme. Dobru predstavu gledamo, nedostaju samo golovi.

34. minut: Kakva šansa za Leotar! Pogriješio je Ćosić, a Sekulović nije uspio iskoristiti poklon. Sa nekoliko metara šutirao pored gola.

30. minut: Vranješ šutira glavom nakon kornera, ali je je izblokiran. Potom je Zakarić pokušao direktno iz kornera, ali Bosančić spašava Trebinjce.

15. minut: Stopostotna prilika za Banjalučane. Sada Perišić brani udarac Zakarića u situaciji jedan na jedan.

12. minut: Prva prilika za Borac. Vranješ je šutirao iskosa sa lijeve strane, ali Perišić brani.

8. minut: Velika prilika za Leotar. Trebinjci su istrčali kontru, ali je Ćetković odbranio pokušaj Paranosa. Mogao je Paranos uposliti saigrače, ali je bio sebičan...

6. minut: Subić se povrijedio kada je pokušao loptu centrirati sa lijeve strane. Lijevi bek Borca glavom je udario u reklame.

1. minut: Počeo je meč Borac - Leotar.

20:15 sati: Za razliku od meča protiv Želje u 1. kolu, kada je izmiješao karte, večeras će trener Borca od prve minute na teren poslati najjači sastav: Ćetković, Jovanović, Ćorić, Begić, Ćosić, Dujaković, Vojnović, Subić, Vranješ, Moraitis i Zakarić.

S druge strane za Leotar će igrati: Perišić, Milić, Paranos, Zečević, Sekulović, Nikolić, Ristić, Čolić, Đurić, Bosančić i Arsić.

19:00 sati: Od 21 sat igra se posljednji meč 2. kola između Borca i Leotara, dok je meč Zrinjski - Velež odgođen zbog nastupa Rođenih u Konferencijskoj ligi.

Završene su utakmice u Prijedoru i Posušju. Sarajevo je slavilo na Mokrom docu sa 2:0, dok je meču između Rudara i Širokog Brijega završen bez pobjednika - 1:1.

90. minut: GOOOOOOOLLLLLLL! Rudar je izjednačio protiv Širokog Brijega.

76. minut: Domaći su tražili penal u Posušju, ali je sudija Sabrija Topalović samo odmahnuo rukom.

72. minut: GOOOOOOLLLLLLL! Sarajevo stiže do 2:0, auto-gol je postigao Ljubić.

70. minut: Sada je zaprijetio i Begić, opet brani golman Sarajeva.

66. minut: Velika prilika za Posušje. Prvo je izblokiran udarac Lauša, a u nastavku akcije fenomenalno brani Dizdarević.

60. minut: GOOOOOOLLLLLLLL! Široki vodi protiv Rudara. Ikić je strijelac.

59. minut: Bagarić šutira pored gola.

54. minut: Vranjić sada pogađa prečku, ostaje 0:1 na Mokrom docu.

51. minut: Landeka sa distance šutira pored gola Sarajeva. Pritisak Posušja.

47. minut: Posušje je prvo zaprijetilo u nastavku, Bešlić glavom šutira preko gola.

45. minut: Završena su prva poluvremena.

45. minut: Velika prilika za Posušje, Lauš je šutirao, ali Dizdarević brani njegov pokušaj.

40. minut: GOOOOOOOLLLLLLLL! Sarajevo vodi u Posušju, Cmiljanić je strijelac.

35. minut: Velika prilika za Posušje, ali je iblokiran udarac Landeke.

34. minut: Bodul je opet zaprijetio, ali golman Posušja brani.

30. minut: Bagarić glavom šutirao pored gola Posušja.

18. minut: Bilo je opasno pred golom Posušja, ali odbrana domaćih otklanja opasnost.

14. minut: Vranjić je pokušao sa vrha šesnaesterca, ali brani golman Sarajeva.

9. minut: Velika prilika za Široko Brijeg, ali Jurilj nije pogodio.

8. minut: Bagarićev pokušaj ponovo je izblokiran, bit će korner za Sarajevo.

7. mintu: Mandić je uposlio Jakupovića koji šutira preko gola Širokog Brijega.

6. minut: Fanimo je proigrao Bagarića, koji iz prve šutira pored gola.

2. minut: Lauš je šutirao sa 30-metara, lopta odlazi preko gola Sarajeva.

1. minut: Počele su utakmice u Prijedoru i Posušju.

16:47 sati: Trener Sarajeva je promiješao sastav, te je na teren poslao izuzetno ofanzivan tim sa dvojicom novajlija u startnoj postavi - Bodul i Bagarić.

16.45 sati: Poštovani posjetioci dobrodošli na tekstualni prijenos utakmica 2. kola PLBiH.