Svjetsko prvenstvo
Težak poraz Zmajica od Kine
Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine upisala je drugi poraz u grupi A Svjetskog prvenstva koje se igra u Australiji.
23.09.2022. u 08:03

Nakon neočekivanog poraza od Portorika na startu tunira, izabranice Gorana Loje danas je razbila Kina rezultatom 98:51.

Zmajice su kakav-takav otpor pružile u prvoj četvrtini nakon koje je bilo 26:21, a drugu dionicu Kineskinje su dobile sa 24:10 pa je bh. tim na odmor otišao sa minus 19 (50:31).

U trećoj četvrtini prednost Kine narasla je na 36 poena (82:46), a do kraja utakmice na konačnih plus 47 - 98:51.

Kineskinje su odigrale sjajnu odbranu na Jonquel Jones, koja je za 27 minuta na parketu ubacila 17 poena i imala devet skokova.

Dvocifrena kod BiH bila je i Matea Tavić sa 10 poena, a Anđela Delić postigla je osam poena.

BiH narednu utakmicu igra sutra od 10 sati protiv Južne Koreje, koja također ima dva poraza.

U četvrtinale prolaze četiri najbolja tima iz grupe.

Poslije dva kola maksimalan učinak imaju SAD i Kina, po pobjedu i poraz uknjižili su Belgija i Portoriko, a po dva poraza imaju BiH i Južna Koreja.