Prijateljski meč
Teška povreda golmana Nigerije, povrijedio se i Neymar
Nigerijski čuvar mreže Fracis Uzoho prošao je mnogo gore od brazilskog napadača u prijateljskom susretu koji je odigran u Singapuru
14.10.2019. u 07:52

Prijateljska utakmica između Brazila i Nigerije koja je odigrana na Nacionalnom stadionu u Singapuru okončana je bez pobjednika (1:1).

Super orlovi su poveli u 35. minuti susreta, a strijelac je bio Aribo. Poslije samo tri minute igre u nastavku susreta Casemiro je izjednačio, što se na kraju ispostavilo kao konačan rezultat.

Susret su obilježile dvije povrede. Već u 12. minuti zbog povrede teren na napustio Neymar, a zamijenio ga je Philippe Coutinho. Napadač PSG-a povrijedio je lijevu natkoljenicu.

Mnogo gore od Neymara prošao je golman Nigerije Francis Uzoho. Pola sata prije kraja utakmice čuvar mreže afričke selekcije nezgodno je doskočio prilikom jedne intervencije, a pretpostavlja se da ga poslije povrede koljena, koja uopće nije izgledala naivno, očekuje više mjesečna pauza.

Situaciju u kojoj se povrijedio u Uzoho pogledajte OVDJE.