Turska
Tandem Višća - Crivelli donio Bašakšehiru treću pobjedu u Super ligi
Istanbulski tim slavio je s 2:1 i to zahvaljujući asistencijama bh. reprezentativca Edina Višće
06.10.2019. u 19:57

Fudbaleri turskog viceprvaka Bašakšehira večeras su na nezgodnom gostovanju kod Gaziantepa stigli do treće ovosezonske pobjede. Istanbulski tim slavio je s 2:1 i to zahvaljujući asistencijama bh. reprezentativca Edina Višće.

Igrala se 13. minuta kada je brzonogi Zmaj nesebično uposlio Francuza Enza Crivelli, koji loptu posprema u praznu mrežu za 0:1.

Iako su u 18. minuti domaći ostali s deset igrača na terenu zbog isključenja Vurala, to ih nije spriječilo da ih 24. minuti poravnaju rezultat. Za izjenačenje je pogodio Twumasi.

Sve do 71. minute semafor je pokazivao 1:1, a onda je uslijedio novi udar tandema Višća - Crivelli. Zmaj je opet probio desnu stranu, a Francuz iz peterca loptu poslije prizemnog centaršuta bh. reprezentativca pospremio u mrežu Gaziantepa.

Golove s utakmice Gaziantep - Bašakšehir pogledajte OVDJE.