Brojna odličja
Taekwondoisti Željezničara pokazali kvalitet na prvenstvu BiH u Zvorniku
Taekwondisti sarajevskog Željezničara osvojili su brojna odličja na prvenstvu Bosne i Hercegovine održanom u subotu u Zvroniku.
20.06.2021. u 15:05

Na takmičenju su sudjelovali mlađi kadeti, kadeti, juniori i seniori.

- Takmičari Taekwondo kluba Željezničar odnijeli su tri pehara, dva prva mjesta za najbolje usklađene timove, imamo pet državnih prvaka, dva druga i devet trećih mjesta - saopćeno je iz kluba.

Zlato u kategoriji do 51 kilogram osvojio je mlađi kadet Malik Samić, a istim odličjem okitila se i kadetkinja Ema Kurić u kategoriji do 55 kilograma.

Kadetkinja Lena Kos osvojila je srebro u kategoriji do 47 kilograma, a u juniorskoj konkurenciji do 55 kilograma srebro je pripalo Lamiji Zimonjić.

Riad Kozić i Andrej Radović stigli su do srebra u kadetskoj, a Faris Korjenić i Ejla Goro u juniorskoj konkurenciji.

Učešće na prvenstvu BiH je uzelo 470 takmičara iz 44 kluba u svim uzrasnim kategorijama i formama, a najbolji u ukupno poretku je Taekwondo klub Novi Grad sa 19 zlatnih medalja.