Stop volley
Svitolina "kriva" za poen kakav se rijetko viđa na teniskim terenima
23.01.2020. u 15:30

Peta teniserka svijeta, Ukrajinka Elina Svitolina, plasirala se u šesnaestinu finala Australian Opena nakon što je poslije sati i 34 minute igre s 2:0 savladala Amerikanku Lauren Davis.

Nakon što je ukrajinska teniserka prvi set dobila dosta lako (6:2), za pobjedu u drugom setu morala je igrati tie-break u kojem je slavila sa 8:6.

Ovaj duel obilježila je i jedna zanimljiva situacija, a desila se upravo u tie-breku kod rezultata 3:2 za Svitolinu.

U jednoj razmjeni udaraca Svitolina je odigrala takav stop volley da se loptica nakon što je pala na polovinu američke teniserke vratila na dio terena koji je pripadao Ukrajinki. Kao rezultat takvog poteza Davis je završila u mreži, a Svitolina je povela s 4:2 u tie-breaku.