Kvalifikacije za EP
Superioran start: Bh. dame pregazile Gruziju
Već nakon prvih 45 minuta bilo je jasno da će izabranice Samire Hurem uknjižiti tri boda
30.08.2019. u 18:54

Ženska seniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine odlično je otvorila kvalifikacije za Evropsko prvenstvo.

Bh. dame danas su u Trening-centru N/FSBiH u Zenici u duelu prvog kola grupe B savladale Gruziju sa ubjedljivih 7:1.

Već nakon prvih 45 minuta bilo je jasno da će izabranice Samire Hurem uknjižiti tri boda. Bh. reprezentativke su na odmor otišle sa pet golova prednosti.

Dajana Spasojević je u 5. minuti donijela vodstvo bh. timu, a pet minuta kasnije Melisa Hasanbegović je pogodila za 2:0

Milena Nikolić je u 13. minuti povećala prednost na 3:0, a Aida Hadžić u 23. minuti pogađa za 4:0.

Za konačan rezultat prvog dijela pobrinula se Marija Aleksić u 43. minuti utakmice.

Milena Nikolić je drugim pogotkom na meču u 51. minuti postigla šesti gol za BiH, a Sofija Krajsumović u 80. sedmi put zatresla mrežu Gruzije.

Gošće su u finišu uspjele stići do počasnog pogotka.