Turska
Super Liga: Ni sjajni Šehić nije spasio Erzurum protiv Galate
Poslije nekompletnog 7. kola, Galatasaray se nalazi na 1. poziciji sa 15 bodova
28.09.2018. u 21:13

Galatasaray je u 7. kolu turske Super Lige kao domaćin na Turk Telekomu u Istanbulu rezultatom 1:0 savladao Buyuksehir Belediye Erzurumspor za koji su nastupili i bh. golman Ibrahim Šehić i bh. internacionalac Jasmin Šćuk, javlja Anadolu Agency (AA).

Galatasaray je u prvom poluvremenu imao nekoliko izglednih prilika, ali je Šehić u nekoliko navrta odlično reagovao, pa se na odmor otišlo kod rezultata 0:0.

Šehić je i u nastavku imao nekoliko dobrih odbrana, ali je ipak domaća ekipa uspjela povesti u 74. minuti golom Brazilca Maicon na asistenciju Omera Bayrama.

Do kraja meča više nije bilo golova, pa je Galata uspjela upisati važna tri boda kojima je zauzela čelnu poziciju Super Lige.

Poslije nekompletnog 7. kola, Galatasaray se nalazi na 1. poziciji sa 15 bodova, ispred Bašakšehira koji ima 13 bodova i utakmicu manje i Kasimpaše koji ima 12 bodova i utakmicu manje, dok je Erzurumspor na posljednjem 18. mjestu sa svega 2 boda.