Čudno opravdanje
Sudija poništio odluku VAR-a i spasio Tottenham od poraza
20.10.2019. u 10:03

Fudbaleri Tottenhama u subotu su na svom stadionu remizirali protiv Watforda (1:1).

Gosti, koji su poveli pogotkom Abdoulayea Doucourea u šestoj minuti, imali su prednost sve do 86. minute susreta kada je Dele Alli pogodio za konačnih 1:1.

Dok je trajalo slavlje domaćih fudbalera glavni sudija utakmice Chris Kavanagh odlučio je konsultovati kolege u VAR sobi, jer za razliku od ostalih liga, u Engleskoj arbitar ne pregledava snimak na monitoru, već se oslanja na kolege zadužene za videotehnologiju.

Ubrzo je na velikom semaforu modernog Tottenhamovog stadiona objavljeno kako je gol ne važi, no Kavanagh je uprkos tome odlučio priznati gol Dele Allija.

U zvaničnom saopćenju nakon utakmice navedeno je kako je došlo do greške na semaforu, u šta je pomalo teško povjerovati.

Spornu situaciju s meča Tottenham - Watford pogledajte OVDJE.