La Liga
Stuani glavni "krivac" za prvi kiks Barcelone
Bracelona je tako poslije četiri veza pobjede na startu sezone upisala i prvi remi
23.09.2018. u 22:48
Stuani

Od večeras u španskoj La Ligi nema više timova s maksimalnim učinkom u novoj sezoni, a glavni krivac za to je Girona koja je na gostovanju kod Barcelone odigrala hrabro i za to je nagrađena remijem 2:2.

Bracelona je tako poslije četiri veza pobjede na startu sezone upisala i prvi remi, te je sada bodovno izjednačena sa ljutim rivalom, Real Madridom.

Ipak, večeras su domaći bili ti koji su prvi stigli do vodstva. Strijelac je bio Messi poslije asistencije Vidala u 19. minuti susreta.

U 35. mminuti Barca je ostala s igračem manje jer je Lenget dobio direktan crveni karton.

I dok su domaći čekali posljednji zvižduk u prvom poluvremenu, Stuani je pogodio za izjednačenje, pa se na poluvrijeme otišlo se 1:1.

Samo šest minuta igre u nastavku Stuaniju je bilo dovoljno da postigne i drugi gol večeras i tako totalno preokrene rezultat.

Da Girona ne bi kući otišla s punim plijenom, a Real ostao na liderskoj poziciji poslije petog kola, pobrinuo se Pique u 63. minuti.

Barca je do kraja napadala, no njeni fudbaleri nisu u preostalom djelu uspjeli po treći put večeras matirati Bona.