Derbi susret 19. kola Zenita i Spartaka, dva prvoplasirana tima ruske Premier lige između, pripao je sastavu iz Sankt Petersburga rezultatom 3:1.
VEZANI TEKST - Lijep gol Lovrena, samo šteta što je lopta završila u mreži Zenita
Trener Moskovljana Domenico Tedesco nakon poraza od Zenita govorio je i o utakmici prošlog kola, kada je njegov tim poražen s 1:0 od Sochija.
Naime, trener golmana kluba iz olimpijskog grada prišao je italijansko-njemačkom stručnjaku i rekao da mu nije mjesto u Rusiji i da bi što prije morao da ode, što je Tedesco ispričao sinoć nakon utakmice.
- Protivnički tabor mi je rekao da je ovo njihova zemlja i da bi trebalo da odem. Bio sam potpuno šokiran. Svi mi volimo fudbal. Mislim da ksenofobija i nasilništvo ne treba da postoje nigdje, pogotovo na fudbalskom terenu - rekao je italijansko-njemački stručnjak nakon sinoćnjeg derbija.