Duel za pamćenje
Šta su rekli Francuzi o porazu u Skenderiji: Kao da ih je bilo više
Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine u fenomenalnoj utakmici u Skenderiji nakon dva produžetka srušila je Francusku rezultatom 96:90.
28.08.2022. u 09:41

Selektor Francuske Vincent Collet nakon prvog poraza njegovog tima u kvalifikacijama za Mundobasket, mišljenja je da se stvorio utisak da je bh. košarkaša bilo više na parketu.

- Odigrali su jako dobru utakmicu. Nakon što su izgubili od Crne Gore, morali su se iskupiti. Igrali su s velikim intenzitetom, a ponekad je djelovalo kao da je bilo više od pet igrača na parketu - rekao je Collet i nastavio:

Pravili su pritisak na nas, tako smo gubili mnogo lopti i došli do velikog zaostatka. Vratili smo se, imali vrlo dobar zamah na kraju druge četvrtine, poveli i mislili da je najteže prošlo, što nije bio slučaj- Istu situaciju s istom energijom imali smo u drgom poluvremenu, borili se, zalagali, uspjeli igrati dva produžetka, ali mislim da je BiH imala svoj dan - konstatovao je selektor Francuske.

Francuzi nemaju potrebu da se mnogo brinu zbog poraza jer imaju omjer 6:2, a Zmajevi četiri pobjede i četiri poraza.

BiH i Francuska odmjerit će snage i na Eurobasketu koji počinje u četvrtak 1. septembra.