Liga nacija
Srbija savladala Norvešku i plasirala se među evropsku elitu, Švedska ispala u C diviziju
Fudbalska reprezentacija Srbije savladala je Norvešku u Oslu rezultatom 2:0 meču posljednjeg kola grupne faze B Lige nacija i izborila promociju u elitni rang ovog takmičenja.
27.09.2022. u 22:34

Nakon neizvjesnog početka, u kojem su obje selekcije stvarala šanse, uslijedila je akcija u 42. minutu. Kostić je prošao po lijevoj strani, ušao u šesnaesterac, a onda odlično pronašao Vlahovića koji je Srbiji donio vodstvo.

Srbija je povećala prednost u 54. minuti. Tadić je sjajno uposlio Ilića, ovaj proslijedio za Mitrovića koji sjajnim udarcem matira golmana Norveške i postavlja konačan rezultat susreta.

U drugom susretu ove grupe Švedska i Slovenija odigrali su neriješeno (1:1).

Šeško je u 28. minuti sjanim golom doveo Slovence u vodstvo. Konačnih 1:1 postavio je Forsberg u 42. minuti.

Izabranici Dragana Stojkovića Piksija su osvojili prvo mjesto u grupi 4 sa 13 bodova.

Drugoplasirana je Norveška sa 11, a na trećem mjestu završila je Slovenija sa šest bodova.

Švedska je ovogodišnje izdanje Lige nacija završila na posljednjem mjestu u grupi sa četiri boda, pa je tako ispala u C diviziju.

Srbija je ovim trijumfom izborila i mjesto u drugom šeširu na predstojećem žrijebu kvalifkacija za Evropsko prvenstvo.