Nadigrali Azerbejdžan
Srbija na krilima Mitrovića ostvarila drugu pobjedu u kvalifikacijama
Fudbalska reprezentacija Srbije pobijedila je večeras u Bakuu Azerbejdžan rezultatom 2:1 u meču kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kataru 2022. godine.
30.03.2021. u 20:15

Prvi gol u trećem kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo, za Srbiju na stadionu u Bakuu postigao je u 16. minuti Aleksandar Mitrović.

Reprezentacija Srbije bila je znatno bolja u toku prvog poluvremena, ali je domaćin to promijenio u nastavku utakmice.

U drugoj polovini utakmice, Emin Makhmudov je za ekipu Azerbejdžana postigao gol u 59. minutu, čime je donio izjednačenje.

Neizvjesno je bilo do 81. minuta kada je Srbija bila u vodstvu ponovo zahvaljujući Mitroviću, koji je tim udarcem došao do petog pogotka na tri utakmice kvalifikacija.

Srbija sada ima sedam bodova iz tri meča. U drugom meču grupe od 20.45 sati sastaju se Luksemburg i Portugal.