Premier liga
Spursi u gradskom derbiju pregazili Chelsea
Kako su Plavci igrali u derbiju najbolje govori podatak iz 81. minute susreta u broju upućenih udaraca u okviru gola, 8:1 u korist domaćina
24.11.2018. u 20:23
Delle Alli

U derbiju 13. kola engleskog Premiershipa fudbaleri Tottenhama su u gradskom derbiju savladali Chelsea sa uvjerljivih 3:0.

Već u osmoj minuti bilo je 1:0 za Spurse. Dodavanje Eriksena u vodstvo domaćeg tima pretvorio je Alli.

Samo osam minuta kasnije danski veznjak je upisao novu asistenciju. Egzekutor je ovoga puta bio kapiten engleske reprezentacije Harry Kane.

Chelsea je u ovom susretu bio za neprepoznati, a to su igrači Tottenhama iskoristili i u nastavku utakmice. Poslije deset minuta igre u drugom poluvremenu na semaforu je već pisalo 3:0. Strijelac trećeg gola za Spurse bio je Son Heung-Min, asistent Alli.

Kako su Plavci igrali u derbiju najbolje govori podatak iz 81. minute susreta u broju upućenih udaraca u okviru gola, 8:1 u korist domaćina. Ipak, do kraja susreta, gosti su, ako ništa, uspjeli postići utješi pogodak. Konačnih 3:1 postavio je Giroud.

Desetom ovosezonskom pobjedom Tottenham je izbio na treće mjesto, s kojeg je potisnuo upravo večerašnjeg protivnika.