Liga prvaka
Spektakularan preokret: Infarkt završnica na meču PSV-a i Basela
Pravu fudbalsku ljepoticu su u Eindhovenu odigrali PSV i Basel
23.07.2019. u 22:15

Okončana su još tri meča drugog pretkola UEFA Lige prvaka. Pravu fudbalsku ljepoticu su u Eindhovenu odigrali PSV i Basel, a slavio je holandski viceprvak rezultatom 3:2 i to nakon spektakularnog preokreta na kraju duela.

Poveo je PSV golom Brume u 14. minuti, a izjednačenje švicarskom predstavniku donio je Ajeti u prvoj minuti nadoknade prvog poluvremena.

Basel do potpunog preokreta stiže u 79. minuti golom Aldereta.

PSV se nije predvao pa je preko Lammersa u 89. minuti došao do poravnanja i najavio infarkt završnicu, da bi Malen u trećoj minuti nadoknade postavio konačan ishod meča.

Kopenhagen je bio siguran na gostovanju u Velsu savladavši TNS sa 2:0, dok je kiparski APOEL bio bolji od prvaka Crne Gore Sutjeske, slavivši minimalnu pobjedu 1:0.

Ranije je Dinamo iz Zagrebao kao gost sa 2:0 pobijedio grutijski Saburtalo, dok su Plzen i Olympiakos odigrali meč bez pogodaka.