Premier league
Spektakularan derbi u Londonu: Arsenal u 90. minuti srušio Manchester United
Sjajan derbi u Londonu odigrali su Arsenal i Manchester United, a radovali su se Topnici koji su slavili rezultatom 3:2.
22.01.2023. u 19:28

Tim sa Emiratesa došao je do 16. trijumfa u sezoni, iako za njih utakmica nije krenula kako su priželjkivali.

U 17. minuti United je poveo. Rashford igra u sjajnoj formi, a protiv Arsenala je stigao do devetog gola u sezoni.

Samo sedam minuta poslije stvari su vraćene na početak. Poravnanje Arsenalu donio je Nketiah na asistenciju Xhake.

Rezultat 1:1 prikazivao je semafor na kraju prvog poluvremena, a u 53. minuti Topnici su preokrenuli. Sjajno je pogodio Saka.

United se uspio vratiti u 59. minuti golom Martineza, a drugim golom Nketiaha u 90. minuti Arsenal je uspio slaviti i krunisati veliki pritisak u finišu meča.

Arsenal ima 50 bodova i lider je na tabeli. Na drugom mjestu je Manchester City s pet bodova manje i utakmicom više. Arsenal je četvrti sa 39 bodova na kontu.