56. Super Bowl
Spektakl u Los Angelesu: Ramsi u dramatičnoj završnici spriječili veliku senzaciju
Los Angeles Ramsi savladali su Cincinnati Bengalse sa 23:20 u dramatičnoj završnici 56. Super Bowla i tako spriječili jednu od najvećih senzacija u historiji NFL-a.
14.02.2022. u 08:13

Ramsi su postali su druga NFL ekipa u historiji koja je osvojila naslov na domaćem stadionu.

Domaći su bolje otvorili meč i poveli sa 13:3, ali je onda uslijedio veliki preokret gostiju koji su u trećoj četvrtini poveli 20:16 i prednost držali sve do 89 sekundi prije kraja.

Odlučujuće poene osvojio je Cooper Kupp, koji je uhvatio loptu u end zoni za svoj drugi touchdown na utakmici, a ujedno to je označilo i početak slavlja u Los Angelesu.

Ovo je druga godina zaredom da je domaćin Super Bowla osvojio i pobjednički trofej. Tradiciju su prošle godine "razbili" Tampa Bay Buccaneersi.

Tokom pauze na poluvremenu održan je tradicionalni muzički show na kojem su ove godine nastupile zvijezde rap i hip-hop scene Dr. Dre, Snoop Dogg, Eminem, Mary J. Blige i Kendrick Lamar.