Ljepotica večeri
Spektakl u Istanbulu: Turska i Hrvatska odigrale meč o kojem bruji Evropa
Spektakularnu prijateljsku utakmicu, o kojoj bruji Evropa, večeras su u Istanbulu odigrale Turske i Hrvatska.
11.11.2020. u 20:36

Završilo je bez pobjednika - 3:3, a zanimljivo, svih šest golova postignuto je za nešto manje od sat igre.

Nakon prvih 45 minuta igre bilo je 2:1 za Tursku. Domaće je u vodstvo doveo Tosun koji je pogodio sa bijele tačke. Zeničanin Ante Budimir izjednačio je u 32. minuti, a u Turuc je u finišu prvog dijela osigurao novu prednost Turskoj.

Hrvatska do preokreta stiže na otvaranju drugog poluvremena. Za novo izjednačenje pogodio je Pašalić u 53, a tri munute kasnije Brekalo donosi prednost Hrvatskoj.

"Ludih" pret minuta meča u Istanbulu zaokručio je Čengiz Under koji je u 58. pogodio za 3:3. Ujedno, to je bio i konačan rezultat.