Kup Njemačke
Spektakl u Berlinu: Ibišević i društvo razočarali 35.000 gostujućih navijača Dynama
Jedan od pet golova u penal-lutriji postigao je i naš bivši reprezentativac Vedad Ibišević
30.10.2019. u 23:42

Fudbaleri Dynamo Dresdena bili su blizu, ali nisu uspjeli prirediti iznenađenje u šesnaestini finala Kupa Njemačke.

Iako su u Berlinu imali podršku 35.000 navijača iz Dresdena na kraju su u penal-lutriji poraženi od Herthe. Nakon 120 minuta igre bilo je 3:3, a berlinski tim slavio je na penale 5:4. Jedan od golova sa bijele tačke postigao je i naš bivši reprezentativac Vedad Ibišević koji je u igru ušao u 91. minuti.

Da stvar po goste bude gora, gol za 3:3 primili su u 123. minuti.

Dynamo je poveo u 36. minuti, a strijelac je bio Kone. Lukebakio je izjednačio u 48, a za preokret je pogodio Duda u 86.

Ipak, Dynamo je produžetke izborio golom u 90. minuti. Stor je u 107. minuti doveo goste u vodstvo, a penale je osigurao Torunarigha.

Plasman u osminu finala izborili su i Kaiserslautern, Verl, Werder, Leipzig, Borussia Dortmund, Fortuna Dusseldorf i Eintracht Frankfurt.