Finale u Podgorici
Sparsima još jedna šansa: Studentski centar osvojio ABA ligu 2
Košarkaški Studentskog centra pobjednici su ABA Lige 2 za sezonu 2020/21.
06.05.2021. u 17:53

Crnogorski tim u finalnom dvomeču odigranom u Podgorici nadigrao je sarajevske Sparse. U prvom meču bilo je plus 10 (99:89), a u drugom 71:70 za Studentski centar.

Sparsi danas nisu uspjeli nadoknaditi deficit iz prvog meča. U finišu posljednje četvrtine imali su plus pet i napad, koji nisu iskoristili i to je bilo sve.

U timu Sparsa Gegić je za 31 minutu na parketu ubacio 19 poena, uz četiri skoka i četiri asistencije. Double-double učinak sa 14 poena i 11 skokova imao je Kamenjaš.

Studentski centar osvajanjem ABA lige 2 izborio je plasman u ABA ligu.

Sparsi će imati još jednu šansu za plasman u ABA ligu i to protiv Splita. Razigravanje će biti odigrano u formatu na dvije pobjede, a prednost domaćeg terena imat će Splićani. Prva utakmica bit će odigrana na Gripama 12. maja, druga tri dana kasnije u Sarajevu, a eventualna treća ponovno u Splitu.