ABA 2 liga
Sparsi zamrzli Helios na minus 17, odlična partija Kamenjaša
Košarkaši Sparsa upisali su drugu ovosezonsku pobjedu u regionalnoj ABA 2 ligi, a naš predstavnik u ovom takmičenju danas je sa 90:73 savladao Helios.
12.11.2020. u 14:48

Poslije prvih deset minuta gosti su imali dva poena prednosti, a rezultat je poslije prve četvrtine glasio 24:22.

Ipak, u nastavku susreta sarajevsk sastav je zaigrao mnogo kvalitetnije, pa je na poluvrijeme otišao sa pet poena viška.

U nastavku susreta prednost Sparsa je konstantno rasla, a do pobjede rezultatom 90:73 predvodio ih je Kenan Kamenjaš koji je susret završio sa 24 poena.

Po 13 poena za Sparse ubacili su Klavžar i Gegić, dok je Ilić ubacio jedan manje. Prvo ume u poraženom sastavu bio je Urban Oman sa 22 poena.

Naredni meč u "balonu" na Zlatiboru košarkaški Sparsa igraju protiv Slobode iz Užica, a duel dje na programu u subotu sa početkom u 11 sati.