Prvenstvo BiH
Sparsi u neizvjesnom meču na Grbavici bolji od Kaknja
Spars Realway je u u susretu 19. kola prvenstva Bosne i Hercegovine na domaćem terenu savladao Kakanj rezultatom 81:74.
29.02.2020. u 23:29

Domaći tim je bolje ušao u utakmicu. Kontrolisali je prvu dionicu i nakon deset minuta igre imalo smo devet poena prednosti (19:10).

Međutim, Kakanj je uzvratio u drugom periodu. Iako su bili u konstantnom zaostatku gosti su odigrali odlično samu završnicu prvog poluvremena i na odmor su otišli sa dva poena zaostatka (39:37).

U nastavku je viđena prava rezultatska klackalica. Nijedan tim nije uspio da napravi značajniju prednost, a u posljednju dionicu se ušlo neriješenim rezultatom - 54:54.

Neizvjesnost je trajala do samog kraja meča. Međutim, Spars Realway je u ključnim trenucima ipak bio za nijansu bolji tim i uspio je da savlada neugodne goste.

Nedim Buza je sa 18 poena predvodio pobjednički sastav tim do pobjede. Dvocifren je bio i Kamenjaš sa 14 ubačenih poena. Dedić je na drugoj strani ubacio 17, a pratio ga je Arsalanagić sa 16 poena.