ABA 2 liga
Sparsi slavili u Splitu, prvi trijumf Zrinjskog
Bh. timovi uspješni u petom kolu druge ABA lige
24.10.2018. u 21:45

Košarkaši Sparsa su u petom kolu druge ABA lige večeras u gostima pobijedili ekipu Splita sa 63:60.

Bila je to četvrta pobjeda sarajevskog tima, koji je Splićanima nanio prvi poraz u sezoni.

Susret je odlučen u dramatičnoj završnici u kojoj su Sparsi uspjeli doći do velikog preokreta i pobjede. Domaći su tokom tri četvrtine držali vodstvo koje je u trećem periodu iznosilo 16 poena.

U posljednjoj četvrtini razigrali su se gosti i polako smanjivali zaostatak a u posljednjoj minuti preuzeli vodstvo. Osam sekundi prije kraja SPlićani su ponovo poveli, ali su gosti poenima s linije slobodnih bacanja ipak uspjeli odnijeti pobjedu.

Najbolji u redovima Sparsa bio je Draško Albijanić sa 22 poena i 10 skokova, a kod Splita Jamel Morris sa 24 poena.

Zrinjski je u Mostaru pobijedio skopski MZT 93:87.

Iako su domaći košarkaši kontrolirali igru 35 minuta i veći dio utakmice vodili s dvoznamenkastom prednošću, potpuno su stali u finišu utakmice i dopustili protivniku da u posljednjoj minuti dođe na samo dva poena zaostatka.

Ipak, zahvaljujući ubačajima Marka Ramljaka i Ivana Miličevića s crte slobodnih bacanja bh. prvak konačno je došao do prve ovo sezonske pobjede u regionalnoj ligi.

Ramljak s 35 poena i Milićević s 25 bili su najzaslužniji za trijumf Mostaraca, dok je kod MZT-a Ive Ivanov ubacio 26 poena.

Za sedam dana Zrinjski u šestom kolu ABA 2 lige Zrinjski u Čačku gostuje kod Borca.